Recenzje czytelników klubów DKK

„ Potem" którego nie będzie

W londyńskiej szkole rozgrywają się zawody, gdy wybucha pożar. Grace matka Jenny i Adama wbiega do środka budynku by ratować córkę, gdy nagle coś uderza ją w głowę, traci świadomość,zapada w stan śpiączki. Uwalnia się ze swojego ciała i spotyka „ducha" swojej córki,
która znajduje się w tym samym szpitalu. Obie nie wiedzą kim lub czym są żyją, ale mogą poruszać się tylko poza ciałem. Razem przechodzą przez koszmar i z góry obserwują toczące się życie. Dowiadują się że szkoła spłonęła nie przypadkowo. Kto podłożył ogień? Czy dyrektorka chcąca wyłudzić odszkodowanie,czy dręczyciel Jenny? Tymczasem w szpitalu okazuje się że przed Jenny kilka tygodni życia jeśli nie znajdzie się dawca serca ... Aby znaleźć odpowiedź na te pytania należy sięgnąć po powieść „Potem" autorstwa Rosamund Lupton.
Książka została napisana znakomicie. Kolejne zdania , fragmenty historii snutej przez autorkę są niezwykle prawdziwe i bardzo przejmujące. I choć czasami domyślamy się jaki być może finał tej historii to do ostatniej strony kibicujemy jej bohaterkom, utożsamiamy się z nimi w napięciu śledzimy ich losy. Rosamundt Lupton niczego w swej książce nie pozostawia przypadkowi. Każde
posunięcie, każda opowiadana historia tworzą elementy układanki, które dopiero na końcu
układają się w całość. Początkowo nic nie jest tym, czym wydaje się być i nikt nie jest tym za kogo się podaje. Ludzie oszukują, starają się zataić rzeczy bardzo istotne dla sprawy. Sytuacja zmienia się wielokrotnie jak w kalejdoskopie zaskakując czytelnika.
„Potem" to intrygująca powieść, która wciąga czytelnika od pierwszych zdań i nie daje wytchnienia do ostatniej strony. POLECAM