Recenzje czytelników klubów DKK

Recenzja DKK przy MGBP w Uniejowie-Dobre geny

Powieść pt.” Dobre geny” autorstwa Hanny Cygler, to książka zabawna, która przenosi  czytelnika w inny świat. Niesie ze sobą przesłanie, że jak najbardziej w dzisiejszych czasach  uczciwość popłaca.

Bohaterka powieści Marta Wenta, młoda ambitna osoba, zraniona przez życie otwiera się na otaczający ją świat i ludzi. Pierwsze kroki stawia w życiu zawodowym i zaczyna robić karierę. Mianowicie obejmuje stanowisko wiceprezes w państwowej agencji, życie jej zaczyna zmieniać się i nabiera rozpędu. Marta pracuje z wielkim oddaniem i poświęceniem, jest pełna wiary na lepsze jutro. Jest uczciwym człowiekiem,  przez szybki tryb życia nie spostrzega że zostaje uwikłana w konflikt na tle politycznym. Podczas swojej nieobecności doświadcza porażki zawodowej zostaje usunięta ze stanowiska w Warszawie , nie słyszy też żadnego uzasadnienia. Młodej bohaterce komplikuje się życie  i dopiero zaczynają się prawdziwe problemy.  W mieście dzieciństwa, malowniczym Gdańsku, kojarzącym się Marcie ze spokojem doświadcza wielu przykrości życiowych. W mieście tym nie ma przyjaciół co się potem okazuje że w grze w której się znalazła tak trudno o prawdziwych przyjaciół.

Mordercza i nieustanna praca są dla niej już ponad siły kobieta wie, że teraz jedynie może zaufać tylko i wyłącznie sobie. Dla ambitnej Marty świat staje się koszmarem, pełnym fałszu i wrogości. Świat dąży do pomnożenia kapitału i ludzie są traktowani jak pionki w grze nie  liczą się ludzie tylko pomnożenie kapitału, w którym zarządza się zasobami ludzkimi, zapominając o najważniejszym „ Człowieku”. Autorka chce uzmysłowić, iż uczciwość nie zawsze kończy się jak w powieści, że warto być jednak w gruncie sprawy uczciwym człowiekiem.