Spotkanie autorskie z Wandą Chotomską

Dyskusyjne Kluby Książki województwa łódzkiego zapraszają na spotkanie autorskie z Wandą Chotomską.

Poetką, pisarką, dziennikarką, autorką ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, kilkudziesięciu audycji radiowych, bajek muzycznych i filmowych, widowisk, scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. Jest autorką wielu piosenek dla warszawskiej “Gawędy”. Stworzyła popularny cykl programów telewizyjnych dla dzieci Jacek i Agatka. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i prezesem zarządu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży oraz Fundacji im. Mirona Białoszewskiego. Współpracowała z wieloma pismami dla dzieci m. in. "Miś", "Świerszczyk", "Płomyczek", "Płomyk", “Świat Młodych”. Laureatka wielu prestiżowych nagród, m. in. Gloria Artis, odznaczona Orderem Uśmiechu a w 2003 r. nagrodzona przez prezydenta RP za twórczość dla dzieci i młodzieży Sztuka Młodym. Jej opowiadanie Drzewo z czerwonym żaglem w 1979 zostało wpisane na Listę Honorową im. H. Ch. Andersena. Patronuje wielu placówkom kulturalno-oświatowym w Polsce – ponad 30 szkołom, przedszkolom i bibliotekom. (źródło)

Spotkania odbędą się 5 czerwca 2012 roku w:

• Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna FB nr 10 o godzinie 9.00, spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki ul. Kadłubka 40
  • Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich o godz. 12.00, spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki ul. Kościuszki 10