Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Konferencja on-line „Nie taka książka straszna? czytaj, rozmawiaj, dyskutuj"

Konferencja on-line dla moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki:

„Nie taka książka straszna? czytaj, rozmawiaj, dyskutuj" – jak zachęcić młodego użytkownika biblioteki do czytania książek.

W programie:

Część I wykłady od 10.00 do 12.15

 10.00- 10.45  Edukacja artystyczna mimochodem – literatura dziecięca wsparciem dla rozwoju estetycznego dzieci i młodzieży – wykład Marta Todys bibliotekarka dziecięca, członkini Polskiej Sekcji IBBY oraz PSPiA KLANZA. Prowadzi warsztaty pracy z książką, promuje dobrą literaturę dla dzieci i młodzieży. Do rozmów o książkach wykorzystuje przestrzeń biblioteki, księgarnie, galerie sztuki. 


10.45- 11.30  Jakie Ty możesz mieć problemy?! – trudne tematy w literaturze dla dzieci i młodzieży? – wykład,  Joanna Piekarska  bibliotekoznawca, bibliotekarz, kierownik Pracowni Uzupełniania Zbiorów BN. Badaczka literatury dziecięcej zwłaszcza pod kątem wykorzystania jej w procesach biblioterapeutycznych.


11.30-12.15 Czytanie wrażeniowe jako sposób na motywowanie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do czytania - wykład Małgorzata Swędrowska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Wykładowczyni na UAM w Poznaniu. Trenerka Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego w grupach przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Popularyzatorka literatury dziecięcej.

12.15-12.45 Dwie Siostry - prezentacja Wydawnictwa

 

Część II warsztaty od 13.00 do 14.45


Biblioteka pachnąca wrażeniami - czytanie wrażeniowe w grupie dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych jako sposób na budowanie relacji między dziećmi i książkami  - prowadzenie Małgorzata Swędrowska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Wykładowczyni na UAM w Poznaniu. Trenerka PSPiA KLANZA. Twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego w grupach przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Popularyzatorka literatury dziecięcej.


- Wielokulturowość i książki. Nowe perspektywy pracy z dziećmi w bibliotece- prowadzenie Dominika Cieślikowska – absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Psycholożka międzykulturowa, prowadzi warsztaty i konsultacje wspierające równościowe działania międzykulturowe. Pracuje z uchodźcami, migrantami dobrowolnymi oraz mniejszościami narodowymi i etnicznymi. Autorka publikacji naukowych i dydaktycznych, koncepcji programów edukacyjnych, metod pracy w edukacji antydyskryminacyjnej i wielokulturowej. W konferencji weźmie udział 60 osób.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi