Recenzja książki pt.:”Legenda o założeniu Poznania” - E. Piotrowskiej, omawianej na DKK w Filii 5 dnia 12.04.10r.

Recenzja książki pt.:”Legenda o założeniu Poznania” - E. Piotrowskiej, omawianej na DKK w Filii 5 dnia 12.04.10.

Książka Elizy Piotrowskiej pt.:”Legenda o założeniu Poznania” jest napisana wierszem, bardzo bogato ilustrowana przez samą autorkę jak większość jej książek. Opowiada o Lechu, Czechu i Rusie trzech braciach mieszkających w borze na końcu świata. Bracia mieszkali ze swymi rodzicami i wszyscy bardzo się kochali i szanowali. W borze panowała zgoda i miłość. Pewnego dnia rodzice podjęli decyzję, że bracia powinni się rozstać i osiedlić każdy na własnej ziemi. Tak też się stało, chociaż nie było łatwo, bo bardzo za sobą tęsknili. Lech udał się na północ, Czech na południe, a Rus ku wschodowi. Któregoś dnia wszyscy trzej wyruszyli nad rzekę Wartę i tam przypadkiem się spotkali. Mimo upływu lat poznali się od razu i miejsce to nazwali Poznaniem. Książeczka w przystępny dla dziecka sposób obrazuje legendarne postacie dawnej Polski, uczy nieco historii, zapoznaje z pewnymi wydarzeniami. Ilustracje autorki inspirowały dzieci do wykonania własnych prac plastycznych. Na końcu książki umieszczona została krzyżówka, aby dzieci mogły sprawdzić swoje zaczerpnięte z opowiadania wiadomośći.

K. Kwiatkowska