Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Omówiono książkę Stephena Kinga „Zielona mila”

25 lutego 2010 r. w MBP Łódź -Śródmieście, Filia Nr 11 odbyło się kolejne spotkanie DKK ; omówiono książkę Stephena Kinga „Zielona mila”.

Stephen King uchodzi za najwybitniejszego współczesnego twórcę powieści grozy. Najwierniejszym fanom znany jest również pod pseudonimem Richard Bachman. Wiele jego powieści zostało przeniesionych na duży ekran, gdzie również cieszyły się ogromnym powodzeniem. W 2003 roku otrzymał National Book Award - najbardziej prestiżową nagrodę literacką w USA.

„Zielona mila” jest jedną z najpopularniejszych powieści mistrza horroru. Opowiedziana przez autora historia przenosi czytelnika w świat grozy i tajemniczości. Obnaża psychikę i zachowania więźniów oczekujących na wykonanie kary pozbawienia życia, wyzwalając w czytelniku całą gamę emocji. Były pracownik więzienia przedstawia swoje wspomnienia z pracy w bloku śmierci. Spośród wszystkich więźniów najbardziej utkwił mu w pamięci John Coffey, skazany za zamordowanie dwóch dziewczynek. Nietypowe zachowanie osadzonego wzbudzało ciekawość zarówno członków personelu, jak i współwięźniów. Jednak to narrator powieści odkrywa w końcu zaskakująca prawdę o skazańcu. Jaką? Każdy, kto chce się tego dowiedzieć, powinien sięgnąć po książkę i poświęcić na jej lekturę kilka godzin. Na pewno nie będzie to czas stracony.

Książka jest godna polecenia każdemu, kto lubi dobrą literaturę. Ciekawe jest tu połączenie poważnych tematów dotyczących życia i śmierci z lekkim stylem wypowiedzi prezentowanym przez Kinga. Jednocześnie niesie w sobie wiarę w lepszą naturę człowieka. Wielu czytelnikom to właśnie połączenie powinno przypaść do gustu i sprawić, że z chęcią sięgną oni po kolejne powieści tego autora.

Beata Barbus Moderator DKK przy MBP Łódź-Śródmieście FB nr 11

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi