Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Bajka o współczesnym kopciuszku : "Tajemniczy opiekun"

Na spotkaniu DKK w MBP Łódź - Śródmieście, Filia Nr 11, które odbyło się 29 stycznia 2009 r. omówiono książkę pt. "Tajemniczy opiekun", pióra Jane Webster.

Książka jest przepiękną opowieścią o przeżyciach siedemnastoletniej Agaty Abbott, którą nieznany opiekun, należący do grona patronów pewnego sierocińca, wysyła do ekskluzywnego zakładu wychowawczego. Stawia przy tym warunek, aby jego podopieczna przesyłała mu regularne sprawozdania, pisane w formie listów. Agata opisuje w nich szczegółowo, z wielkim poczuciem humoru i dowcipem cały internat, nauczycieli, koleżanki i kolegów, a także zwierza się ze swoich pierwszych   uczuć do kuzyna koleżanki. Nie podejrzewa, że młodzieniec, który wzbudził w niej uczucie, jest owym tajemniczym opiekunem. Książka kończy się happy endem - szczęśliwym małżeństwem.

Napisana w bardzo interesujący sposób, ma na celu przede wszystkim uświadomić młodym ludziom, że nie zawsze jest tak, jak by chcieli i że na świecie są dzieci osierocone, nie mające własnej rodziny. Agata ma problemy w zasadzie nie różniące się od problemów panien w jej wieku, przeżywa podobne rozterki życiowe, staje przed takimi samymi pytaniami i nie zawsze wybiera prawidłowe odpowiedzi.

Książka uczy nas, że zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro, bo być może marzenia spełnią się, tak jak to się stało w przypadku głównej bohaterki. Pozwala ona spojrzeć na nasze życie z zupełnie nowej perspektywy. Jest napisana bardzo dostępnym językiem, a sama forma (listy) jest też bardzo interesująca. Opisana historia jest jakby nowoczesną bajką o królewiczu i kopciuszku.

Beata Barbus
Moderator DKK przy MBP Łódź-Śródmieście FB nr 11

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi