Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Sara Stridsberg "Happy Sally"

Książka "Happy Sally" urodzonej w 1972 r. szwedzkiej pisarki Sary Stridsberg, to opowieść o trzech kobietach. Jedną z nich jest szwedzka pływaczka Sally Bauer, która jako pierwsza osoba ze Skandynawii przepłynęła wpław kanał La Manche i której fikcyjne pamiętniki stanowią oś opowieści, przenoszą w ostatnie dni przed wybuchem wojny. Dwie pozostałe to Ellen, która kilkadziesiąt lat później zechce powtórzyć wyczyn przedwojennej mistrzyni, oraz jej córka, która wraca do Dover i tam wspomina wydarzenia sprzed lat, kiedy była małą dziewczynką a jej matka zatraciła się w swojej pasji i niestety przegrała. Losy tych trzech kobiet splatane ze sobą, niemal przenikają się, jak wody kanału i Atlantyku.

Opowiadane przez trzy narratorki historie rozgrywają się w trzech planach czasowych (19338-39, 1983 i 2001) znakomicie się dopełniają.

Książka opowiada o marzeniach, cenie, którą płacimy za ich spełnienie, o samotności człowieka, o poczuciu winy.
Sara Stridsberg stworzyła bardzo poetycką, przemawiającą do wyobraźni powieść, pełną opisów przypływów i odpływów, drgań morskiej fali, bieli portów, słonego smaku wody i koloru nieba.

Małgorzata Frydrych
Moderator DKK przy M-PBP w Zgierzu

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi