Krzysztofa Pączka droga do sławy Anny Onichimowskiej

Książka Anny Onichimowskiej „Krzysztofa Pączka droga do sławy” stanowi panoramę życia Krzysztofa Pączka jego rodziny i przyjaciół. Pisarka na kartkach swojej powieści utrwaliła codzienne życie chłopca, ucznia czwartej klasy, który marzy o staniu się znanym człowiekiem. Za nim jednak wybierze odpowiedni zawód przeżywa różne, ciekawe przygody.

Cała książka jest napisana w formie pamiętnika głównego bohatera. Opisuje on w nim swoje relacje z rodzicami, młodszą siostrą i kolegami ze szkoły. Na początku pamiętnika postanawia zostać aktorem, jednak po wyjeździe na ferie w góry zmienia zdanie i chce być sławnym narciarzem. Nie mija wiele czasu a pod wpływem telewizji pragnie zostać żonglerem, a najlepiej magikiem. Ostatecznie dochodzi do wniosku, że skoro pisze już pamiętnik i lubi czytać książki to spróbuje napisać powieść i zostanie sławnym pisarzem.

Znakomity humor i wiele ciekawych przygód z codziennego życia dziesięciolatka, który pokazuje czytelnikom, że nie łatwo jest wybrać odpowiednią drogę kariery, zgodną ze swoimi oczekiwaniami i predyspozycjami.

Książka napisana jest bardzo ciekawie. Czytając, trudno się od niej oderwać, gdyż

ciągle powstaje pytanie: co będzie dalej? jak Krzyś sobie w tej sytuacji poradzi?

Chociaż sprawy, o których książka mówi są ważne, napisana jest jasno i z humorem.

Członek klubu Joanna Czarnecka