Spotkanie z Małgorzatą Kalicińską w Łęczycy

W środę 15 czerwca 2011 r. o godzinie 19.30 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie ze znaną pisarką Małgorzatą Kalicińską, autorką bestselerowego cyklu rozpoczynającego się od wydanej w 2006 r. powieści „Dom nad rozlewiskiem”, kontynuacją której są wydane w kolejnych latach „Powroty nad rozlewiskiem” i „Miłość nad rozlewiskiem”.

Popełniła także „Fikołki na trzepaku”, wydaną w 2009 - autobiograficzną powieść z czasów dzieciństwa oraz „Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie”, wyd. 2010.

Najnowszą „Zwyczajny facet”, wyd. 2010

Autorka opowiadała o sobie, własnych przeżyciach, doświadczeniach, a także o pisarskich inspiracjach. Wyjaśniła, w jaki sposób doszło do napisania pierwszej powieści „Dom nad rozlewiskiem”. Mówiła również o wątkach autobiograficznych w swych utworach, o tym że pisze najczęściej o miejscach które zna. Zdradziła nam, że wiele zdarzeń a nieraz całych historii było zaczerpniętych z życia własnego oraz osób, z którymi autorka zetknęła się osobiście. Najszerzej mówiła o swej najnowszej książce „Zwyczajny facet”.

Przybyli czytelnicy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadając szereg pytań.

Autorka zachęcała zebranych, by rozpoczęli spisywanie swych rodzinnych historii, które jak zapewniała są nieraz ciekawsze od wymyślonych fabuł.

Na miejscu czytelnicy mogli również zakupić książki autorstwa Pani Małgorzaty i oczywiście uzyskać jej autograf.

Spotkanie zrealizowano we współpracy z Instytutem Książki z Krakowa i Wojewódzką i Miejską Biblioteką im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Organizatorem spotkania był Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy.

Moderator DKK w Łęczycy

Marek Kamiński