Agnieszka Frączek na spotkaniu w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Pajęcznie

W dniu 16 listopada 2023 r. gościliśmy panią Agnieszkę Frączek – popularną pisarkę dla dzieci, doktora nauk humanistycznych, autorkę licznych książek i wierszy dla dzieci, miłośniczkę psów i kotów, które często są bohaterami jej utworów.

Spotkanie autorskie odbyło się w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Pajęcznie.

W swoich książkach pani Agnieszka porusza tematy, które wpływają na wrażliwość młodego czytelnika. Przekazuje w nich czym jest miłość, oraz o tym jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu rodzice. Za swoją twórczość pisarka otrzymała wiele nagród, m.in. została nagrodzona Dużym Gongiem od polskiej sekcji IBBY czy Nagrodą im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Miła atmosfera, wesoła zabawa i pełne humoru wiersze na długo pozostaną w pamięci maluchów. O tym jak bardzo spodobała się twórczość naszego gościa, świadczyły uśmiechnięte buzie dzieci oraz długa kolejka z zakupionymi książkami, do których pani Agnieszka wpisywała dedykacje. Z pewnością będzie to dla nich niezwykła pamiątka.

W wydarzeniu wzięło udział 38 przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor – Barbarze Derek oraz nauczycielom i pracownikom Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie za pomoc w zorganizowaniu spotkania.
Zapraszamy do wypożyczania i czytania książek Agnieszki Frączek znajdujących się w zbiorach naszej biblioteki.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy naszej bibliotece. Koordynatorem klubu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Wydarzenie to zostało sfinansowane ze środków Instytut Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

6. latki grupa A z Przedszkola nr 2 w Pajęcznie

Na ostatnie w tym miesiącu spotkanie DKK dla dzieci przybyła do nas grupa 6. latków A z Publicznego Przedszkola nr 1 w Pajęcznie.
Ponieważ w marcu zaczyna się wiosna więc i tym razem dzieci wysłuchały opowiadania "O wiośnie w lesie i o wiewiórki ważnym interesie" pochodzącego z książki Lucyny Krzemienieckiej "Z przygód krasnala Hałabały".
Dzieci po wysłuchaniu tekstu opowiadały o pierwszych oznakach wiosny oraz wykonały jej portret.

Spotkanie z Izabellą Klebańską w Pajęcznie

10 kwietnia 2018 r. Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Pajęczno - Oddział dla dzieci gościła panią Izabellę Klebańską - autorkę książek dla dzieci, scenariuszy programów telewizyjnych i radiowych oraz bajek i piosenek dla najmłodszych. Pisarka w ciekawy i zabawny sposób popularyzuje  muzykę wśród dzieci.
Pani Izabella przyjechała do nas w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, którego członkami są 6-cio latki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie. Na spotkanie przybyło aż 49 przedszkolaków ze swoimi wychowawcami.
Całe wydarzenie było niezwykłe,  pani Izabella opowiadała o swoich książkach, rysowała nuty na tablicy oraz grała  na skrzypcach. Dzieci dobrze się bawiły. Śpiewały, tańczyły i pięknie odpowiadały na pytania.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zatańczyli wspólnie taniec braure.
Można było zrobić sobie zdjęcie z pisarką i otrzymać jej autograf.

Spotkanie autorskie z panią Agnieszką Frączek

17 maja 2019 roku naszą bibliotekę odwiedziła autorka wierszy i opowiadań dla najmłodszych - pani Agnieszką Frączek.

Na spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje książka, skąd pisarz bierze pomysły na nowe utwory, kto to jest wydawca, redaktor czy ilustrator.

Pani Agnieszka szybko nawiązała kontakt z dziećmi, czytała im swoje wiersze, wspólnie z dziećmi tropiła błędy językowe jakie najczęściej popełniamy na co dzień. Chętnie też odpowiadała na liczne pytania najmłodszych.

Spotkanie to odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki przy współpracy z Instytutem Książki oraz Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Dnia 10 października 2017 r. w ramach klubu DKK działającego przy Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Pajęczno Oddział dla dzieci odbyło się spotkanie autorskie z cenioną i znaną pisarką dla dzieci Renatą Piątkowską, w którym uczestniczyły 6-ciolatki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pajęcznie. Renata Piątkowska w zabawny sposób, z czynnym udziałem dzieci przedstawiła proces powstawania książki od autora do księgarni i biblioteki.

Wizytę pani Renaty uświetniło głośne czytanie fragmentów książek autorki przez zawodową lektorkę, panią Malwinę Kożurno, której sposób interpretacji tekstu spowodował salwy śmiechu na sali.

Zainspirowana książkami czytanymi w dzieciństwie, a także
z chęci zaszczepienia w dzieciach i rodzicach nawyku czytania - nie oglądania dobranocek, postanowiła napisać coś dla najmłodszych
Dorobek literacki autorki liczy obecnie 32 wydane książki. Twórczość Renaty Piątkowskiej pomaga dzieciom zrozumieć świat. Jej książki uczą, bawią i wychowują. Można się przy nich pośmiać i popłakać. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Za swoją książkę Wieloryb, podejmującą problematykę odmienności i tolerancji wśród dzieci, pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, natomiast za książkę „Na wszystko jest sposób” II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren. Pani Renata pisze o rzeczach i sprawach codziennych, z którymi każde dziecko może się zetknąć. Biblioteka w swoich zbiorach posiada 14 tytułów książek Renaty Piątkowskiej. Zapraszamy do czytania.