Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

Twórca postaci Eberharda Mocka w Pabianicach

20 listopada 2013 roku w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pabianicach odbyło się spotkanie autorskie ze znanym i lubianym pisarzem powieści kryminalnych Markiem Krajewskim. Uczestniczyły w nim pięćdziesiąt trzy osoby.

Autor barwnie i z ogromnym poczuciem humoru opowiadał zebranym fanom swoich książek o sobie i swojej twórczości. Urodził się i wychował we Wrocławiu, ale jego korzenie sięgają Lwowa, z którego na początku lat pięćdziesiątych do Wrocławia przybyła jego matka.

O wielonarodowym Lwowie słyszał niezwykłe historie. Akcję swoich powieści umieścił w obu bliskich mu miastach. Starannie przygotowywał się, śledząc przedwojenną historię Wrocławia i Lwowa. Na Uniwersytecie Wrocławskim zdradzał studentom tajniki gramatyki łacińskiej, dziś poświęca się tylko twórczości. Zadebiutował w 1997 roku powieścią „Śmierć w Breslau”. Bohaterów swoich książek obdarzył niektórymi swoimi cechami: pedanterią, zamiłowaniem do łaciny i gier umysłowych. Autora pasjonuje też filozofia i biologia. Tak jak Mock i Popielski, Krajewski lubi tłuste potrawy. Pisarz, znudzony Wrocławiem, postanowił zakończyć cykl z Breslau i przenieść akcję powieści do Lwowa. Zdradził jednak, że na prośbę czytelniczek powróci do pierwszej serii z Eberhardem Mockiem. Na spotkaniu autor promował swoją najnowszą powieść „W otchłani mroku”, której akcja dzieje się w powojennym Wrocławiu i obejmuje okres od końca lat czterdziestych po obecne czasy, tj. rok 2012. Kolejna książka „Korowód upiorów” ukaże się we wrześniu przyszłego roku. Dziś Krajewski rozpoznawany jest na ulicach rodzinnego miasta i nieraz doświadczył miłych gestów. Każda jego książka to kolejny bestseller. Powieść „W otchłani mroku” w wielu księgarniach zdeklasowała głośną „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

Na spotkaniu panowała przyjemna atmosfera. Pisarz urzekł zebranych fanów swoich książek uśmiechem, naturalnością i ogromnym poczuciem humoru. Chętnie odpowiadał na wszystkie pytania czytelników, a na zakończenie rozdawał autografy i podpisywał swoje książki.

 Spotkanie zorganizowane zostało w ramach działającego przy bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki współfinansowanego przez Instytut Książki.

 Ewa Pawlak

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi