Spotkanie autorskie z Katarzyną Majgier

Dnia 9.06.2011 r. GBP w Smardzewicach gościła Panią Katarzynę Majgier, znaną pisarkę książek dla dzieci i młodzieży. Autorka podbiła serca młodych czytelników nie tylko opowiadaniem o tajnikach swojego pisarskiego warsztatu, ale nade wszystko czytaniem obszernych fragmentów swojej książki pt. „Misiek, co ty opowiadasz?!”. Gdyby spotkanie mogło trwać dłużej pewnie autorka przeczytałaby ją do końca. Efekt tego działania był bardzo spektakularny, o czym świadczy fakt , że większość uczestników spotkania chciała natychmiast wypożyczyć książkę o Miśku. Można więc śmiało postawić tezę, że spotkania autorskie w tak małych miejscowościach jak Smardzewice, to antidotum na niski wskaźnik czytelnictwa dzieci i młodzieży. Pisarka być może zainspirowała też niektórych do pisania książek, zdradzając, że swoją pierwszą książkę napisała w wieku 7 lat. Na spotkaniu można było także kupić książki autorstwa Pani Majgier i otrzymać osobistą dedykację. Spotkanie było „słodkie” także w dosłownym znaczeniu.