Z Biblioteką do Puszczy Białowieskiej – kwietniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim.

W dniu 20 kwietnia 2016 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej bibliotece, mieliśmy przyjemność gościć uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim.

Ponieważ w Bibliotece wszystko jest możliwe, więc my przenieśliśmy się w przestrzeni i … nagle znaleźliśmy się na leśnej polance w Puszczy Białowieskiej. Taką podróż umożliwił nam Biblioteczny Teatrzyk Obrazkowy, w którym obejrzeliśmy historię napisaną przez pana Tomasza Trojanowskiego pt. „Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?”

Spacerując po puszczy obserwowaliśmy żubry, łosie, wilki i różne inne dzikie zwierzęta. Zbieraliśmy też grzyby, maliny, jagody i leśne szyszki. Podczas odpoczynku na leśnej polance, rozmawialiśmy o tym, dlaczego lasy są tak bardzo potrzebne człowiekowi i zwierzętom. Wspólnie ustaliliśmy też  zasady „leśnego regulaminu”, czyli jak należy zachowywać się w lesie.

Z wycieczki wróciliśmy wprost do biblioteki, gdzie już niecierpliwie czekały na nas biblioteczne książki.

Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do ponownych odwiedzin i  bibliotecznych podróży w czasie i w przestrzeni.