"Po drugiej stronie gór" - Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstantynowie Łódzkim.

W dniu 3 lutego 2016 r. mięliśmy przyjemność zaprosić na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim.

Biblioteczny Teatrzyk Obrazkowy przedstawił nam historię Aiszy – dziewczynki, która mieszkała w małej afrykańskiej wiosce. Historię tą opisała pani Anna Onichimowska w opowiadaniu pt. „Po drugiej stronie gór”.

Uważnie śledząc przygody Aiszy i jej rodziny, dowiedzieliśmy się jakim dużym problemem dla mieszkańców Afryki jest ograniczony dostęp do wody. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę i jak możemy to zrobić.

Zastanawialiśmy się też, o czym mogą marzyć dzieci w Afryce, a jakie są nasze marzenia? Następnie wzięliśmy udział w zabawie, w której kolorowe piłeczki symbolizowały nasze marzenia. Z pomocą chusty animacyjnej wywołaliśmy kolorowy deszcz dziecięcych marzeń.

Po powrocie z dalekiej podróży do Afryki, ponownie przenieśliśmy się do biblioteki, w której jak zawsze, cierpliwie czekały na nas biblioteczne książki.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.