Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Sznurkowa historia" Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel

"Sznurkowa historia" Roksany Jędrzejewskiej - Wróbel została omówiona na spotkaniu DKK z grupą “Frenetek” z PM nr 15, którą gościliśmy w bibliotece 16 marca 2017 roku. Książka opowiada o losach niepotrzebnych, wydawać by się mogło, już nikomu rzeczy. W rzeczywistości jest to historia o tęsknocie, wierze, nadziei... O tym, że warto mieć marzenia. I, że jeśli wierzymy wystarczająco mocno - te marzenia na pewno się spełnią. 

Okazuje się, że sznurek, zwykły szary sznurek, może z powodzeniem być głównym bohaterem pięknej książki dla dzieci.
"Co można zrobić ze starym sznurkiem znalezionym przypadkiem na dnie szuflady? Można potraktować go jak śmieć i wyrzucić do kosza. Ale można też zwinąć w kłębek i dać kotu do zabawy. Albo upleść z niego bransoletkę. Lub zrobić skakankę. A może perukę czy zakładkę do książki?"
Cudowny jest opis sklepu papierniczego, do którego przychodzą pracownicy Bardzo Ważnego Urzędu. Sklepu, w którym wśród mazaków, kredek i zeszytów - tętni życie. Wzruszające są opowieści mieszkańców szuflady - niepotrzebnych już nikomu: spinek, filiżanek, muszli...
Dzięki wyobraźni dzieci dziurawa serwetka stała się balową suknią lalki, wyszczerbiony widelec - oryginalną bransoletką, filiżanka - donicą na kwiaty. A sznurek? Sznurek był uzdą, skakanką i wszystkim tym, na co pozwoliła dziecięca wyobraźnia...
Książka jest przepiękna. Napisana prostym językiem, opowiada małym czytelnikom, jak ważna jest wyobraźnia, że warto marzyć i nie wolno się zniechęcać.
Co więcej - Sznurek zrozumiał: "że życie to przygoda, na którą składa się wiele, wiele chwil - i tych dobrych i tych gorszych. I że wszystkie, nawet te najpiękniejsze muszą się kiedyś skończyć, żeby zrobić miejsce innym. Ale to wcale nie jest smutne bo istnieją dwa czarodziejskie słowa: WYOBRAŹNIA I NADZIEJA".

Bajkę uzupełniają piękne obrazki Agnieszki Żelewskiej. Pastelowe, łagodne, stanowią idealne dopełnienie historii.
Książka zachęciła małych czytelników do tworzenia ciekawych prac ze sznurka, a fantazja dzieci nie miała granic...

 

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi