Wakacje 2014

Lato 2014

Zamknijcie oczy i przenieście się w czasie do wakacyjnych dni : pięknych słonecznych z zabawą w wodzie, rozmowach na kocu, hulankach na powietrzu oraz tych wietrznych , deszczowych spędzonych w budynku na malowaniu, wycinaniu, klejeniu a nawet czytaniu ;).

Lato było piękne tego roku. W wakacyjnych zajęciach udział wzięło 329 osób w wieku od lat 3 do 13-tu. Z okazji Roku Czytelnika, dzieci robiły, co tylko chciały :) Żartowałam :) Wszystko było pod kontrolą, ale prawdziwie młodzi rządzili. Codziennie w drodze losowania wybieraliśmy szefa dnia, który miał za zadanie przygotować zajęcia dla wszystkich i przeprowadzić je w atmosferze porozumienia i zgody. Miało być sympatycznie i według zasad regulaminu wakacji stworzonego przez dzieci.

Pierwszymi szefami byli najstarsi uczestnicy Kamila i Gabryś ( zdjęcia na Facebooku ) Potem kolejno pozostali czytelnicy – Jakub, 3 Oliwie, 3 Julie, Olga, Alicja, Kinga, Marty i tak do liczby 23 :), aby w końcu w sierpniu oddać władzę bibliotekarce. Oprócz znanych i lubianych zabaw z lat poprzednich, pojawiły się zupełnie nowe propozycje, np.: Pali się, Szumi most, Nie wolno dotknąć ziemi, Kapslowa sztafeta czy Biuro detektywistyczne Lassego i Mai . Nie zapomnieliśmy również o Roku Kolberga – były tradycyjne ogniska ze śpiewem, gry i zabawy przodków, kalambury z przysłowiami i porzekadłami ludowymi. Była też zaduma nad wydarzeniami rocznicowymi Powstanie Warszawskie.

Zabaw i atrakcji było tak wiele, że trudno o wszystkim napisać żeby nie było za długo i nudno. Na pewno ten czas spędziliśmy aktywnie, twórczo, żywiołowo – pojawiły się wszystkie 4 żywioły: powietrze, ogień, woda, ziemia.

Zalewajką z ogniska, śpiewem i zabawą zakończone zostały wakacyjne zajęcia z dziećmi.