6 grudnia 2013

Powiedz aniołku, co sprawiło, że jesteś radosny?

Czy może już wiesz, co chciałbyś robić.

Aniołek bez wahania krzyknął:

-        Już wiem ! Lubię widzieć na buziach wszystkich ludzi radość. Ich szczęście unosi mnie jak piórko na wietrze, a dodaje tyle siły, że mógłbym dźwignąć największe ciężary (…) - Ach, gdybym tylko mógł rozdawać ludziom uśmiech i radość … rozmarzył się aniołek.

-        I widzisz, aniołku sam odnalazłeś swoje powołanie. Zostaniesz pomocnikiem Świętego Mikołaja !

Źródło: Lipska A. Pomocnik Świętego Mikołaja. Kraków : WAM, 2012

I dotarł do Stróży Mikołaj. Przybył o 9:30, cichutko zasiadł w holu i czekał na dzieci.  Przyniósł  im słodycze, prezenty oraz  wiele zadowolenia i radości. Oczywiście  zadawał też pytania, prosił o zaśpiewanie piosenki lub recytację ulubionego wierszyka. Po tym jak się okazało, że wszystkie dzieciaki były grzeczne, obdarował je hojnie, zaprosił do wspólnego  tańca i.... pojechał dalej.

Mamy nadzieję, że bezpiecznie dotrze do wszystkich dzieciaków, gdyż dziś wiatr Ksawery hula.

Moderator DKK przygotował z okazji Mikołajek wystawkę książek dla dzieci: Święta w literaturze oraz spotkanie z najmłodszymi z  utworem Pomocnik Świętego Mikołaja Agnieszki Lipskiej. Jest to krótka historyjka o pewnym aniołku, który uczył się trudnej sztuki, jak zostać Aniołem Stróżem.      Jak można było się spodziewać , dzieci dziś nie mogły się skupić, na wystawę też nie dotarły, gdyż rozpakowywały prezenty ...