Narybek

Moje biblioteczne -  klubowe dzieci  wydoroślały bardzo szybko, opuściły  Stróżę  i rozjechały się do szkół średnich  - co oczywiście nie oznacza, że zrezygnowały z klubu.  Oznacza natomiast to, że wyrosły z literatury dziecięcej i niestety rzadziej się widzimy.

W związku z tym faktem,  klubowa rada starszych postanowiła zadbać o „narybek” .

Zarzuciłyśmy sieci na miejscowych przedszkolaków, czytając im w każdy piątek  wiersze, krótkie  opowiadania i bajki.  Wabikiem były lektury, t.j Lotta z ulicy Awanturników A. Lindgren, rymowanki W. Drabika o zwierzątkach, wiersze Tuwima oraz wybrane fragmenty z książki G. Kasdepke Co to znaczy?  Przynęta chwyciła i dzieci same teraz dopytują ;  Proszę Pani a kiedy jest piątek?

Tak im się spodobało, że  pewnego listopadowego razu, postanowiły ( za naprawdę krótką namową) wziąć udział w konkursie kampanii łódzkie Czyta „ Tuwimuszki Tralaluszki i wspólnie opowiedzieli historię Grzesia Kłamczucha i jego cioci Juliana Tuwima. Rada starszych oczywiście też swoje  przysłowiowe grosze dorzuciła : Iwona była ciocią, Dorota pełniła rolę suflera , Magda kręciła, a Justyna sprzętu użyczyła. Nagrody nie zdobyliśmy, ale udział w tym konkursie dał nam wiele radości i mocno przyczynił się do zintegrowania przedszkolaków a także ich rodziców.

Dziękujemy Internautom za 422 oddane głosy – jeszcze czasem będziemy potrzebowali  Ich wsparcia, bo mimo, że nie zdobyliśmy nagrody – nie rezygnujemy z dobrej zabawy, a prowadzącym kampanię Łódzkie Czyta świetnych pomysłów nie brakuje.
Serdecznie gratulujemy ZWYCIĘZCOM Śmiech

P.s. Piszę ten artykuł w nocy, w sekrecie  przed dziećmi ;),  bo one nie wiedzą jeszcze, że należą do DKK, więc mam prośbę – nie mówcie im na razie tego ;)