Kochany Święty Mikołaju

Grudzień 2012 to czas z lekturą Nowe przygody Mikołajka. Kolejna porcja.

Mikołajka i jego przyjaciół znają chyba wszystkie dzieci w szkole, a na pewno te, które musiały przeczytać książkę na język polski. Jest to jedna z fajniejszych lektur szkolnych, jak mówią uczniowie. Często jest tak, że po omówieniu jej, przychodzą wypożyczać kolejne przygody tego bohatera. Oczywiście i nam bardzo się podobała – jest bardzo fajna „kurczę blade” :) a nawet zainspirowała ( list do Świętego Mikołaja) do działania.

Założyliśmy czapki, wzięliśmy laskę, worek ze słodyczami od tajemniczego darczyńcy ( Gotfryd , kolega Mikołajka, ma bardzo bogatego tatę, który mu wszystko kupuje - to może to on) i wyruszyliśmy do dzieci i naszych pań,które są takie ładne i dobre, kiedy się za bardzo nie wygłupiamy” .Paniom zanieśliśmy rozwiązania wszystkich zadań na cały rok a wszystkim dzieciom słodycze. Oczywiście ostatni paczkę otrzymał Alcest, bo wiecie on bardzo lubi jeść...