Dotknij Teatru, Stróża

W ramach projektu Dotknij Teatru spotkaliśmy się 16 marca. Z młodzieżą  rozmawialiśmy o utworze Oskar i pani Róża. Oglądaliśmy zwiastuny Teatru Śląskiego  i próbowałyśmy pracować z tekstem.  Skorzystałyśmy  z zaproszenia (http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU4903)  bibliotekarki  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Poznaniu  do wykorzystania scenariusza i wydrukowałyśmy tekst . Postanowiłyśmy, że spróbujemy zrobić przedstawienie, które ( jeżeli podołamy) chciałybyśmy wystawić  w maju podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W związku z tym do maja będziemy spotykać się w każdy piątek o godz.15.00.

Natomiast  spośród osób dorosłych członków DKK, nasza Zdzisława wystąpi w sztuce  pt. „Chrystus  połamany” na podstawie książki   „ Mój Chrystus połamany”     -   hiszpańskiego jezuity   ojca  Ramon Cue Romano  .

Sztuka jest opowieścią o tym, jak wielka jest miłość Chrystusa , przede wszystkim do tych, którzy upadają i są daleko od Niego. Skłania do zastanowienia się nad życiem, nad tym co tak naprawdę jest dla nas istotne.  Nad szczególną miłością właśnie do tych, których tak trudno nam kochać.

Sztukę przygotowuje nasze lokalne Stowarzyszenie  Rozwoju  Kultury i  Zachowania  Dziedzictwa Kulturowego Wsi Stróża w ramach działalności kulturalnej.  Wystawione będzie w Niedzielę Palmową, 1 kwietnia 2012. Zdzisława wystąpi w roli żony biznesmena.  Oczywiście pójdziemy zobaczyć i zdamy  relację z tego wydarzenia.