Relacja ze spotkania

2 czerwca 2008 r. o godzinie 14:30 odbyło się  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkania cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci, które chętniej i odważniej wypowiadają się na temat przeczytanej książki.Przedmiotem dyskusji czwartego już soptkania była książka Beaty Ostrowickej "Ale ja tak chcę!" Jest to pięknie napisana i zilustrowana opowieść egoizmie, nietolerancji, ale również o poszukiwaniu akceptacji (choć nie za wszelką cenę) i o obronie własnej tożsamości. Ale ja tak chcę! czasem wypowiadane w sytuacjach, podczas których zapomina się o drugiej osobie i widzi tylko koniec swojego nosa.

Dzieciom bardzo podobała się ta mądra i aktualna bajka - trochę smutna, trochę optymistyczna, która pokazuje że nie należy bać się odmienności, a tym bardziej - piętnować jej. Pokazuje też, jak rodzi się przyjaźń między odrzuconym przybyszem i lekceważonym drzewiakiem.

Małgorzata Ziarniak
Moderator DKK przy GBP w Charłupi Małej