Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

GBP Strzelce Wielkie - Stażystka

„Stażystka”

Relacje DKK przy GBP Strzelce Wielkie

Daniela Duchowska

 

W dniu 31.05.2019 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK przy GBP Strzelce Wielkie . Omawiano książkę   Mimi  Alford „Stażystka”.

Latem 1962 roku dziewiętnastoletnia Mimi  Beardsley , ukończywszy szkołę dla dziewcząt , przyjechała pociągiem do Waszyngtonu , by rozpocząć staż w biurze prasowym Białego Domu. Dla młodej i zupełnie niewinnej dziewczyny praca ta wydawała się życiową szansą. Czwartego dnia została zaproszona na spotkanie z Prezydentem do Białego Domu. Tego samego wieczoru rozpoczął się trwający półtora roku romans prezydenta JFK z Mimi  Alford , przerwany tragiczną śmiercią w Dallas , skrywany przez autorkę następne 40 lat a odkryty przez dziennikarzy w 2003 roku.

Książka ta napisana została bardzo lekkim i przyjemnym językiem, to ciekawa opowieść  o zwyczajnym życiu niezwykłych osób. To próba rozliczenia się  z przeszłością i uporania z tajemnicą , która przez wiele lat ciążyła autorce. Podczas lektury tej  książki  klubowiczki  zastanawiały się nad naiwnością głównej  bohaterki , z czego wynika , że dyskusja o Mimi była burzliwa.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi