Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Relacja z czterdziestego spotkania sieradzkiego DKK

1 lutego 2012 r. w naszej bibliotece odbyło się czterdzieste spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Niedawno minęła czwarta rocznica powstania naszego Klubu, więc spotkanie rozpoczęliśmy od wspomnień. Ideę Dyskusyjnych Klubów Książki rozpropagował Instytut Książki. Moda na rozmawianie o przeczytanych książkach przywędrowała do nas z Wielkiej Brytanii. W województwie łódzkim pierwsze Dyskusyjne Kluby Kisążki zaczęły powstawać w roku 2007. W sieradzkiej książnicy wielbiciele literatury spotykają się od 2008 r., a pierwsze spotkanie odbyło się dokładnie 30 stycznia 2008 r. Do tej pory odbyło się cztedzieści spotkań, omówiliśmy cztedzieści dwie książki (na początku ambitnie omawialiśmy dwie książki na jednym spotkaniu), Pani Wiesława Kruszek napisała piękne recenzje wszystkich książek, które były tematem naszych literackich rozważań. Każdy klub może raz w roku zaprosić wybranego pisarza. W ciągu tych czterech lat działalności sieradzki DKK gościł: Marka Krajewskiego, Eustachego Rylskiego, Andrzeja Pilipiuka i Antoniego Liberę.

Co sprawia, że dorośli ludzie, którzy przecież nie narzekają na brak zawodowych i rodzinnych obowiązków, w każdą pierwszą środę miesiąca przychodzą do biblioteki, żeby rozmawiać o "zadanej" książce? Klubowicze odpowiadają: "Klub mobilizuje mnie do sięgnięcia po książki, na które normalnie nie zwróciłabym uwagi. Przekonuję się do gatunków, których na co dzień nie czytam.", "Ukazuje się tyle książek, że trudno dokonać wyboru. Dzięki Klubowi poznaję ciekawe nowości wydawnicze.", "Podczas spotkań DKK mogę się dowiedzieć, jak daną książkę odbierają inni Klubowicze". Niewątpliwą i być może najważniejszą zaletą sieradzkiego DKK są sami Klubowicze: mądrzy, sympatyczni, z dużym poczuciem humoru, otwarci na poznawanie nowych nurtów literackich i przyjaźnie nastawieni do osób, które chcą dołączyć do naszej grupy. Zapraszamy!

Po wspomnieniach i degustacji tortu przyszedł czas na rozmowę o książce "Przypadek" Grzegorza Miecugowa. I zaczęła się ostra dyskusja, bo część osób zachwyciła się powieściowym debiutem dziennikarza i stworzoną przez niego intrygą, a;e wiele osób uważa, że książka nie została dopracowana. Za szczególnie rażące uznano liczne błędy. Wnikliwi czytelnicy dostrzegli, że autor nie zawsze pamięta, co napisał kilka stron wcześniej.

 

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi