27.02 – „Nadmiar miłości może szkodzić” - Axelsson M. – Pępowina, Szczygielski M. – Les Farfocles

Kolejna psychologiczna powieść  M. Axelsson, którą omawiałyśmy. Tym razem była to „Pępowina”. Jesienny sztorm i grupa ludzi „uwięziona” w restauracji. Stres wyzwala różne emocje, oraz budzi duchy przeszłości. Autorka pokazuje, jak głęboko potrafią tkwić rany zadane w dzieciństwie. Opowiedziana w „Pępowinie” historia stanowi dowód na to, że nadmiar miłości może być równie katastrofalny w skutkach jak jej brak. Dobra powieść pobudzająca do myślenia, choć momentami trochę nudnawa.

Jako przeciwwagę omówiłyśmy książkę M. Szczygielskiego „Les Farfocles”. Ta pełna humoru, a zarazem wzruszająca książka to współczesna opowieść o miłości, zdradzie w epoce internetu i dorastaniu, na które nigdy nie jest za późno. Też nam się podobała, choć „Pępowina” wywarła mocniejsze wrażenie.

Dzisiaj spotkałyśmy się po raz 100 w naszym DKK. Był tort i mnóstwo wspomnień. Istniejemy już 11 lat. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim Paniom, które zechciały poświęcić czas na czytanie i dyskutowanie.

JESTEŚCIE WIELKIE

Tym, które odeszły, aby nadal spotykać się w „niebiańskim klubie” również dziękuję. Pamięć o nich zawsze będzie w nas.

27.02 – „Nadmiar miłości może szkodzić”_2  27.02 – „Nadmiar miłości może szkodzić”_4  27.02 – „Nadmiar miłości może szkodzić”_1  27.02 – „Nadmiar miłości może szkodzić” _1