Jak szybko można się stoczyć S.Chwin „Złoty pelikan”

27.11.2009 r. Jak szybko można się stoczyć S.Chwin „Złoty pelikan”

To już druga książka S.Chwina, którą omawiałyśmy. Pisarstwo tego pana podoba nam się ze względu na piękny styl oraz ważkość problemów przedstawionych w utworach.

Bohaterem „Złotego pelikana” jest wykładowca wydziału prawa, którego ustabilizowane życie legnie z gruzach na skutek pozornie drobnego zdarzenia. Zdarzenie owo uruchamia nieuchronną lawinę kolejnych zdarzeń i od tej pory wszystko w życiu Jakuba się zmienia. On sam zaś, uwalniając się z ram dotychczasowego życia, rozpoczyna wędrówkę, mającą na celu ukojenie swego sumienia i odnalezienie duchowego spokoju.

Książka przypadła paniom do gustu, choć stwierdziły, że jest przejmująco smutna. Musimy na jesienne dyskusje wybierać pozycje o bardziej pozytywnym przesłaniu.

Tuż przed Wigilią spotkamy się, aby omówić utwór K.Edwards „Córka opiekuna wspomnień”