"Hania Humorek ratuje świat" Megan McDonald

Utwór, pt. "Hania Humorek ratuje świat" to jedna z najfajniejszych książek jakie czytaliśmy, a było ich bardzo, bardzo dużo. Duży druk pozwala na to, że opisane przygody czyta się szybko i dużo chętniej. Można w niej znaleźć wiele śmiesznych momentów. Temat książki jest ciekawy i bardzo ważny dla wszystkich ludzi, w szczególności miłośników przyrody. Na lekcji o środowisku Hania  z przerażeniem dowiaduje się o niszczeniu lasów równikowych i o zagrożonych gatunkach, które żyją również na "jej podwórku" - już nie wspominając o okropnych zwyczajach własnej rodziny, która nie segreguje śmieci i nie zbiera surowców wtórnych. Hania Humorek, która "nigdy nie zasypia gruszek w popiele", bierze się do dzieła ! W tej książce nasza bohaterka ma niezwykłe zadanie - chce uratować świat.

Każdy rozdział tej niesamowitej książki opowiada jak Hania dąży do celu, jakie przeżywa przygody, np. uczestniczy w konkursie zbierania surowców wtórnych i sadzenia lasu. Później Hania Humorek i dzieci z III t otrzymały za udział w ratowaniu świata Nagrodę Żyrafy. Nagroda ta była zazwyczaj wręczana uczniom z klas V, ale III t zasłużyła na nią wielkim poświęceniem i ciężką pracą. Uważam, że jest to bardzo ciekawa książka, która znajdzie wielu wielbicieli.

Recenzja zbiorowa dzieci z DKK
Uczestnicy DKK przy MBP w Pabianicach FB nr 2