Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Kamienica" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel

Książka, pt. „Kamienica” była bardzo radosna i interesująca. Dzięki niej mogliśmy wrócić do lat wczesnego dzieciństwa, gdyż było tam wiele zabawnych historii i śmiesznych nazw, dotyczących chociażby książkowych postaci. 
Mimo, iż opowiadała ona o świnkach, miała ukryte głębokie przesłanie. Można powiedzieć, że tak samo dotyczące ludzi.
Postacią, która przypadła nam do gustu była Klara Kwik, ale też jej mąż – Lucjusz i ich dzieci.
Ale za to nie podobali nam się inni mieszkańcy kamienicy i mama Lucjusza, która przez całą książkę tylko siedzi w fotelu, robi na drutach i plotkuje na Klarę, żonę swojego syna.
Uważamy również, że okładka była zacna, a rysunki super.
Książka pani Jędrzejewskiej – Wróbel bardzo nam się podobała, więc może jeszcze kiedyś przeczytamy jakąś inną książkę tej autorki.  


Recenzja zbiorowa dzieci z DKK 
przy Filii nr 2 MBP w Pabianicach 

Książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. "Kamienica"

Książka Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. "Kamienica" opowiada o mieszkańcach pewnego domu, zamieszkałego przez świnki. Pod postaciami świnek ukryte są charaktery ludzkie. Głównym tematem jest zażyłość między świnkami a także ich wzajemne relacje.Książka bardzo nam się podobała i myślimy, że zasługuje nawet na Nobla. Jest ona o miłości, o nienawiści i o zazdrości. Można się z niej wiele nauczyć, pomaga zrozumieć jak patrzeć na odmienność i jak nauczyć się tolerancji. Na szczęście książka kończy się dobrze, ale wiele wskazywało na to, że mieszkańcy kamienicy nigdy nie dojdą do porozumienia. W domu pojawia się nowa osoba, której oni nie potrafią zaakceptować ze względu na jej ekscentryczność. Wykazują przez to duży brak tolerancji i wspólnie planują spisek, który jednak się nie udaje. Klara, główna bohaterka, okazuje się przemiłą świnką, której zależy na dobrych relacjach z uprzedzonymi do niej sąsiadami. Chcielibyśmy więcej książek autorstwa Pani Roksany.

Ola Grala, Weronika Fuks, Bartek Szymczak, Sabrina Krawczyńska, Paweł Krysiak
Uczestnik DKK przy MBP w Pabianicach FB nr 5

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi