Spotkanie z Elizą Piotrowską

W dniu 24 września 2019 w Filii nr 23 Biblioteki Miejskiej w Łodzi odbyło się spotkanie z Elizą Piotrowską, pisarką na co dzień mieszkającą w Brazylii.

Pani Eliza jest również ilustratorką oraz tłumaczką języka włoskiego i krytyczką sztuki. Pisze do dziecięcych czasopism Świerszczyk i Miś. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień literackich.

Podczas spotkania z dziećmi zaprezentowała całą serię książek o zwariowanej cioci Jadzi i jej małej bratanicy. Opowiadała o początkach swojej pisarskiej przygody i odpowiadała na pytania dzieci. Po spotkaniu można było nabyć książki Elizy Piotrowskiej wraz z dedykacją od autorki.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Promocja czytelnictwa” Instytutu Książki.

eliza piotrowska 1  eliza piotrowska 2  eliza piotrowska 3