Spotkanie autorskie z P. Aleksandrą Mazur

Dnia 21.02.2019r. dla uczestników DKK odbyło się spotkanie autorskie z P. Aleksandrą Mazur, autorką książki „Aszerat”. Pani Ola jest mieszkanką naszej gminy, a powieść Aszerat jest jej debiutancką książką, ale jak sama podkreśliła nie ostatnią. Bohaterką powieści jest dziewczyna o imieniu Zuzanna, która po ciężkich przejściach w domu rodzinnym rozpoczyna wędrówkę za Jezusem Chrystusem i towarzyszącymi mu uczniami. Jest to opowieść o kobiecie i jej życiu w czasach Chrustusowych, ale przede wszystkim o wierze chrześcijańskiej i jej wartościach.

Na początku spotkania autorka opowiedziała o tym co skłoniło ją do napisania książki, o długotrwałych przygotowaniach i pierwszych recenzentach. Następnie spotkanie przerodziło się w dyskusję między pisarką a zgromadzoną publicznością. Autorka odpowiadała na pytania  czytelników, które dotyczyły m.in. życia osobistego, religii, konkretnych wątków i bohaterów. Na koniec oczywiście były autografy i pamiątkowe zdjęcia.