Relacja ze spotkania autorskiego z Hanną Cygler w MBP w Opocznie

20 września Miejska Biblioteka Publiczna w Opocznie miała zaszczyt gościć panią Hannę Cygler. Mimo późnej pory na spotkaniu zjawiło się znaczne grono miłośników dobrej literatury. Autorka opowiedziała o początkach swojej kariery pisarskiej i trudach zaistnienia na rynku wydawniczym. Pani Hanna chętnie odpowiadała na pytania uczestników wieczoru: która z napisanych książek jest jej najbliższa, czy wydając nową książkę obawia się opinii czytelników, czy jej literatura jest adresowana wyłącznie do kobiet, jak w dzisiejszych czasach zachęcić młodzież do czytania, itp.
Spotkanie zakończyła niespodzianka. W związku z przypadającymi dwa dni wcześniej urodzinami autorki organizatorzy przygotowali tort, którym zostali poczęstowani wszyscy goście. W spotkaniu autorskim udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie, członkowie OKL „Nad Wąglanką” i członkowie opoczyńskiego DKK oraz sympatycy twórczości Hanny Cygler.
Spotkanie zrealizowano we współpracy z Instytutem Książki w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki.