Promocja poza Biblioteką Opoczyńskiego DKK

W dniu 15 04 2015 w ramach promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej                              w Opocznie oraz opoczyńskiego DKK o godzinie 9 30 odbyło się głośne czytanie bajek dzieciom z przedszkola nr 2 w Opocznie. Do przedszkola przybyliśmy w trójkę pani Anna Zięba zastępca Burmistrza,  dyrektor MBP w Opocznie Andrzej Śliwka oraz koordynator opoczyńskiego DKK Artur Gołuchowski.

Zanim rozpoczęliśmy spotkanie z dziećmi porozmawialiśmy z panią dyrektor przedszkola  o infrastrukturze oraz planach na przyszłość dotyczących tej placówki.

Punktualnie o godzinie 9 30 rozpoczęliśmy zajęcia z dziećmi. Przeczytaliśmy  następujące bajki Małpa w kąpieli  Aleksandra Fredry oraz Muzykanci z Bremy.

Po przeczytaniu bajek dzieci dyskutowały z nami na temat zachowania małpki oraz                  o zwierzętach, które są źle traktowane przez właścicieli, jak to miało miejsce w bajce Muzykanci z Bremy.  Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się książki zabawki Domek pieska, Urodziny Misia  i wspomniani Muzykanci z Bremy.

Spotkanie trwało około półtorej godziny na zakończenie dzieci wraz                                     z wychowawczyniami pożegnały się z nami. Mamy nadzieję, że zgłoszą się do nas następne przedszkola i będziemy mogli poczytać maluchom.