Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

W dniu 29 listopada 2019 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Naszym gościem był pan Andrzej Pilipiuk, znany między innymi z opowiadań o przygodach Jakuba Wędrowycza. Niestrudzony tropiciel ciekawostek. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Jest autorem kontynuacji przygód Pana Samochodzika pod pseudonimem Tomasz Olszakowski.
Spotkanie miało charakter otwarty, wśród fanów Andrzeja Pilipiuka znalazła się młodzież z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie wraz z opiekunami.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Wardą

W dniu 9 października 2018 w progach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn zawitała niezwykle uzdolniona pisarka Małgorzata Warda. To nie tylko pisarka, ale malarka i rzeźbiarka, absolwentka ASP w Gdańsku. Jest autorką m.in. takich powieści jak: „Ominąć Paryż, „Miasto z lodu” „Ta, którą znam” czy „Jak oddech” oraz autorką kilku tekstów piosenek zespołu Farba. Jej książka dla młodzieży „5 sekund do lo” otrzymała tytuł „Książka Roku 2015” Polskiej Sekcji IBBY. W swojej twórczości nie unika trudnych tematów.

Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze, pozostawiając wiele miłych i ciepłych wspomnień. Autorka opowiadała o sztuce pisarskiej, własnych inspiracjach oraz okolicznościach powstawania konkretnej powieści, zdradzając przy tym losy niektórych bohaterów. Głośna historia Nataschy Kampusch – uprowadzonej, przetrzymywanej i molestowanej dziewczyny, stała się głównym tematem jej najnowszej powieści „Dziewczyna z gór”. Pani Małgorzata opowiedziała również o swojej współpracy zarówno z psychologami, jak i ofiarami różnych przestępstw, jasnowidzem i policją, które pozwoliły jej na wnikliwą analizę podejmowanych tematów. Podczas spotkania można było się również dowiedzieć, w jaki sposób książka staje się bestsellerem i jaką rolę w tym wszystkim odgrywa jej promocja przez wydawnictwo. Autorka bardzo chętnie odpowiadała na liczne pytania publiczności, a na sam koniec wpisywała pamiątkowe autografy do książek.

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską w Działoszynie

8 listopada 2016 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn  odbyło się kolejne spotkanie autorskie realizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem gościliśmy Barbarę Kosmowską pisarkę i poetkę, absolwentkę polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Pani Basia jest autorką książek dla dorosłych i młodszych czytelników. Debiutowała jako licealistka, w latach osiemdziesiątych zdobywała liczne nagrody w konkursach poetyckich. Jej pierwsza powieść „Głodna kotka” została wydana w 2000 roku. Za wydany rok później „Teren prywatny” pisarka otrzymała główną nagrodę w konkursie na polską wersję „Dziennika Bridget Jones”. Kolejne książki: „Prowincja” (2002), „Gobelin” (2002), „W górę rzeki” (2003), „Niebieski autobus” (2004). „Pozłacana rybka” została wyróżniona przez IBBY tytułem Książki Roku 2007, a także zdobyła I miejscem w Konkursie Literackim imienia Astrid Lindgren. Powieść „Buba” zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”. Ostatnio autorka opublikowała "Dziewczynkę z parku" (2012), "Niechcianą" (2013) oraz "Ukrainkę" (2013). W 2015 roku otrzymała statuetkę "Guliwer w krainie liliputów" - nagrodę przyznawaną przez czasopismo "Guliwer" za całokształt twórczości.


Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzięki niemu poznaliśmy nie tylko twórczość Pani Basi ale również życie prywatne. Nasz gość okazał się osobą niezwykle sympatyczną i otwartą, która chętnie odpowiedziała na każde zadane pytanie. Na koniec nie zabrakło również podziękowań oraz autografów w książkach i pamiątkowych zdjęć. Gorąco dziękujemy Pani Barbarze za tak wspaniałe spotkanie i żałujemy, że minęło tak szybko
.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz

23 listopada 2017 roku w progach Biblioteki Publicznej miasta i Gminy Działoszyn zagościła niezwykle utalentowana pisarka Magdalena Witkiewicz, znana m.in. z takich powieści jak: „Milaczek”, „Szkoła żon”, „Pensjonat marzeń”, „Po prostu bądź” czy „Czereśnie zawsze muszą być dwie”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki. Magdalena Witkiewicz pisze czasem o lekkich sprawach, a czasem o poważnych, w lekkim stylu. Stara się rozśmieszać i wzruszać. Pisze dla dzieci i dla dorosłych. Emanujący optymizm przelewa na swoje książki, dlatego jej powieści poprawiają humor i zawsze mają dobre zakończenie.


Podczas spotkania autorka opowiedziała o swojej drodze zawodowej, która z bankowca zmieniła się na pisarza. Pani Magdalena scharakteryzowała kilka swoich powieści a także zdradziła kilka pomysłów na następne książki. W trakcie spotkania zgromadzeni goście mieli okazję poznać bliżej poczucie humoru ale także niezwykłe ciepło autorki, która opowiedziała kilka anegdot z życia osobistego. Spotkanie upłynęło w bardzo sympatycznej atmosferze, ponieważ nasz gość emanował pozytywną energią. Na zakończenie autorka przedstawiła swoją najnowszą powieść napisaną wspólnie z Alkiem Rogozińskim, która dopiero ukazała się w księgarniach „Pudełko z marzeniami” a także wpisywała dedykacje do zakupionych książek.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską - Adamczyk w Działoszynie

13 października 2015 o godz. 19.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Działoszyn odbyło się kolejne spotkanie autorskie organizowane w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem w nasze progi zawitała Małgorzata Gutowska - Adamczyk, pisarka, historyk teatru, scenarzystka filmowa, dziennikarka. Jest autorką wielu powieści, tj. Niebieski nitki (Książka Tygodnia od 12 do 18 września 2005 roku przyznana przez Portal Rynku Wydawniczego), 13. Poprzeczna (Książka Roku 2008 polskiej sekcji IBBY), bestsellerowej serii Cukiernia Pod Amorem (Książka roku 2011 Portalu Granice.pl), serii Podróż do miasta świateł i wielu innych.


Podczas spotkania autorka opowiedziała nam o swojej pasji pisania, która wyraźnie splata się z pasją do historii. Autorka zareklamowała dwie swoje nowe powieści "Kalendarze" (powieść o czasach dzieciństwa autorki w scenerii szarego PRL-u) oraz "Klątwa" (powieść historyczna osadzona w XVIII w.), z których przeczytała wybrane fragmenty. Ciekawe były również historie związane z pracą nad scenariuszem i realizacją serialu telewizyjnego "Tata, a Marcin powiedział". Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, ciekawe były komentarze autorki na temat historii, polityki oraz telewizji. Na zakończenie można było zakupić książki, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie za inspirujące spotkanie.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Koordynatorkami wojewódzkimi DKK są:
Danuta Wachulak i Dorota Jankowska
(Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń WBP w Łodzi).

tel. 42 663 03 53
42 63 768 35

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja dostępności

2011 WiMBP w Łodzi