Spotaknie z Agnieszką Frączek w Oddziale dla Dzieci MBP Łódź - Widzew

W czwartek 16 października w Oddziale dla Dzieci w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki gościliśmy panią  Agnieszkę Frączek - doktora habilitowanego językoznawstwa, germanistkę i leksykografa oraz autorkę książek dla dzieci. W książkach dla najmłodszych pani Agnieszka popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie.

Uczestnikami spotkania były dzieci oraz ich opiekunowie ze szkoły podstawowej nr. 205.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej  i  miłej atmosferze.

Pani Agnieszka przywiozła ze sobą magiczną torbę w której znalazły się ksiązki jej autorstwa które dzieci z zainteresowaniem oglądały. Nasz gość opowiadała  dzieciom od czego zaczyna się proces powstania ksiązki czyli jak powstaje i co to jest pomysł , następnie dowiedzieliśmy się jakie są dalsze etapy tworzenia przez autora dzieła.

Pani Agnieszka czytała nam również swoje wiersze których dzieci słuchały z uśmiechem na buzi.

Na koniec spotkania uczniowie w podziękowaniu za przemiłe i bardzo ciekawe spotkanie wręczyli autorce własnoręcznie przygotowaną laurkę a Pani Agnieszka rozdawała małym fanom autografy z krótką dedykacją w nowo zakupionych książeczkach .