Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Grzegorz Kasdepke w Oddziale dla Dzieci MBP Łódź- Widzew

     16.06.2015 w słoneczne wtorkowe przedpołudnie Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łodzi gościł Grzegorz Kasdepke - autor książek dla dzieci i młodzieży,  

twórca słuchowisk radiowych. W latach 1995-2000 redaktor naczelny magazynu dla dzieci "Świerszczyk". Autor scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa). Spotkanie odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki.
     Uczestnikiem spotkania były dzieci ze Szkoły Podstawowej nr. 205.

     Pan Grzegorz od razu nawiązał fantastyczny kontakt z małymi czytelnikami .

     Podczas spotkania dzieciaki mogły dowiedzieć się jakie wyróżniamy gatunkach literackie, co to są związki frazeologiczne ale także skąd biorą się dzieci.

    Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał o swojej twórczości oraz czytał fragmenty swoich najpopularniejszych książek

    Pan Grzegorz zorganizował też mała konferencje prasową – w rolę dziennikarzy wcieliły się dzieci. Do autora padło wiele ciekawych pytań - od standardowych ile ma pan lat ?Jaki ma pan samochód ? Co lub pan jeść? - do bardziej zaskakujących np. Jaką chciał by Pan mieć moc ? Jakim bohaterem literackim chciał by Pan być ?.

   Podczas spotkania było bardzo dużo śmiechu i zabawy.

   Niewątpliwą atrakcją była możliwość zakupienia książek autorstwa naszego gościa

 i zdobycie autografu.

   Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi za genialne spotkanie i duża dawkę pozytywnej energii.

 

  

Spotaknie z Agnieszką Frączek w Oddziale dla Dzieci MBP Łódź - Widzew

   W czwartek 16 października w Oddziale dla Dzieci w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki gościliśmy panią  Agnieszkę Frączek - doktora habilitowanego językoznawstwa, germanistkę i leksykografa oraz autorkę książek dla dzieci. W książkach dla najmłodszych pani Agnieszka popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie.

   Uczestnikami spotkania były dzieci oraz ich opiekunowie ze szkoły podstawowej nr. 205.

   Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej  i  miłej atmosferze.

   Pani Agnieszka przywiozła ze sobą magiczną torbę w której znalazły się ksiązki jej autorstwa które dzieci z zainteresowaniem oglądały. Nasz gość opowiadała  dzieciom od czego zaczyna się proces powstania ksiązki czyli jak powstaje i co to jest pomysł , następnie dowiedzieliśmy się jakie są dalsze etapy tworzenia przez autora dzieła.

  Pani Agnieszka czytała nam również swoje wiersze których dzieci słuchały z uśmiechem na buzi.  

   Na koniec spotkania uczniowie w podziękowaniu za przemiłe i bardzo ciekawe spotkanie wręczyli autorce własnoręcznie przygotowaną laurkę a Pani Agnieszka rozdawała małym fanom autografy z krótką dedykacją w nowo zakupionych książeczkach .

 

Spotkanie Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk z młodzieżą gimnazjalną

  W dniu 03.10.2012 r., naszą Bibliotekę odwiedziła pisarka p. Małgorzata Gutowska-Adamczyk. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu Dyskusyjnych Klubów Książki.

  Małgorzata Gutowska- Adamczyk swoją drogę pisarska zaczęła od książek dla młodzieży, więc uczestnikami naszego spotkania byli uczniowie pobliskiego Gimnazjum.

  Podczas rozmowy z młodymi czytelnikami , pisarka opowiadała skąd czerpie twórczą  inspirację. Okazało się, że p. Małgorzata jest mamą dwóch chłopców, którzy podczas swojego dorastania byli źródłem wielu cennych obserwacji i to dzięki swoim synom autorka uzyskała szeroką wiedzę na temat młodego pokolenia.

  Autorka , czytając fragmenty kilku powieści, starała się przedstawić czytelnikom bohaterów swoich książek. Opowiadała o ich problemach i przeżyciach, które jak się okazało , nie są obce naszym młodym gościom.

  Został też poruszony temat lektur szkolnych- nie zawsze interesujących i często zniechęcających  do czytania.

   Na koniec spotkania p. Małgorzata Gutowska-Adamczyk podpisywała swoje książki. Jesteśmy przekonane, że bezpośredni kontakt z pisarką uświadomił, przynajmniej niektórym uczestnikom spotkania, że książki to nie tylko lektury, które trzeba obowiązkowo przeczytać, ale też literatura obyczajowa, która porusza bliskie im tematy. 

 

Gutowska_1  Gutowska_2  Gutowska_3  Gutowska_4  Gutowska_5  Gutowska_6   

 

 

 

 

Spotkanie autorskie z Joanną Olech w Oddziale dla dzieci MBP Łódź-Widzew

Spotkanie autorskie z pisarką J. Olech_2Spotkanie autorskie z pisarką J. Olech_3C:\Users\nataleczka1\Desktop\Spotkanie autorskie z pisarką J. Olech_1Spotkanie autorskie z pisarką J. Olech_4

 

 

     W ramach programu Dyskusyjnego Klubu Książki 2 października 2013 roku w Oddziale dla dzieci MBP Łódź-Widzew odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Olech  – znaną autorką i ilustratorką książek dla dzieci.

    W spotkaniu wzięło udział 25 uczniów klasy III, ze szkoły Podstawowej nr. 205 wraz z nauczycielkami oraz czytelnicy biblioteki.

    Podczas wizyty pani Joanny było dużo śmiechu i zabawy. Pisarka opowiadała o swojej twórczości i o bohaterach  swoich książek. Odbyły się też konkursy, quizy rysunkowe a nawet wybory „Mister Miziołka”. W nagrodę dzieci otrzymywały słodkie łakocie. Uczestnicy  wykazali się duża znajomością książek autorstwa Pani Joanny . Na zakończenie można było zakupić książki  m in. „Dynastie Miziołków” czy „ Gdzie diabeł … mówi do usług” w których autorka  rozdawała  autografy. Dla dzieci które nie miały książeczek pisarka przygotowała kolorowe karteczki i stempelki mi in. z Miziołkiem czy Pomponem na których również się podpisywała.

    Czas poświęcony na spotkanie upłynął  stanowczo za szybko. Zarówno dzieci jak i dorośli byli zachwyceni Panią Joanna i spotkaniem z nią.

    Bardzo dziękujemy za fantastyczne  spotkanie i niecierpliwie czekamy na kolejne dwie części kryminału dla młodzieży "Tarantula, Klops i Herkules" które jak zdradziła autorka wkrótce mają powstać.     

                                                                                            Natalia Mrowicka

                                                    

 

 

Łódzkie spotkanie z młodzieżą Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk

 

 

Gutowska_2

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi