Spotkanie Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk z młodzieżą gimnazjalną

W dniu 03.10.2012 r., naszą Bibliotekę odwiedziła pisarka p. Małgorzata Gutowska-Adamczyk. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Małgorzata Gutowska- Adamczyk swoją drogę pisarska zaczęła od książek dla młodzieży, więc uczestnikami naszego spotkania byli uczniowie pobliskiego Gimnazjum.

Podczas rozmowy z młodymi czytelnikami , pisarka opowiadała skąd czerpie twórczą  inspirację. Okazało się, że p. Małgorzata jest mamą dwóch chłopców, którzy podczas swojego dorastania byli źródłem wielu cennych obserwacji i to dzięki swoim synom autorka uzyskała szeroką wiedzę na temat młodego pokolenia.

Autorka , czytając fragmenty kilku powieści, starała się przedstawić czytelnikom bohaterów swoich książek. Opowiadała o ich problemach i przeżyciach, które jak się okazało , nie są obce naszym młodym gościom.

Został też poruszony temat lektur szkolnych- nie zawsze interesujących i często zniechęcających  do czytania.

Na koniec spotkania p. Małgorzata Gutowska-Adamczyk podpisywała swoje książki. Jesteśmy przekonane, że bezpośredni kontakt z pisarką uświadomił, przynajmniej niektórym uczestnikom spotkania, że książki to nie tylko lektury, które trzeba obowiązkowo przeczytać, ale też literatura obyczajowa, która porusza bliskie im tematy.

Gutowska_1  Gutowska_2  Gutowska_3  Gutowska_4  Gutowska_5  Gutowska_6