Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

W środę rano, 9 maja, do Filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej tłumnie przybyły

przedszkolaki na spotkanie z autorką książek dla dzieci Roksaną Jędrzejewską-Wróbel.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych

czytelników. Bajkopisarka jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Edukacja, nagrody „BESTSELLER-ka”, Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” 2009.

Panowała wspaniała atmosfera, było dużo śmiechu. Pisarka już od pierwszych chwil

nawiązała świetny kontakt z małymi czytelnikami i podbiła ich serca. Autorce towarzyszyły w spotkaniu maskotki - świnka Halinka i jedna z bohaterek jej książek ryjówka Florka. Pani Roksana opowiadała skąd czerpie pomysły do napisania książek oraz czytała ich fragmenty. Dzieci na jednym z zeszłorocznych spotkań klubowych rozmawiały o „Królewnie” i bardzo przejęły się losem Amelki. Żal im było małej, samotnej dziewczynki.

Pisarka w przystępny sposób pokazała dzieciom trudny proces powstania książki.