Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Pani IRENA MATUSZKIEWICZ w Centrum POLSKI

Dnia 14 września 2011 roku członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Piątku i czytelnicy naszej biblioteki spotkali się ze znaną i lubianą pisarką powieści obyczajowych Ireną Matuszkiewicz. Jest ona autorką tak znanych książek min.: „Agencja Złamanych Serc” , „Salonowe życie”, „ Seryjny narzeczony”, „Szepty”, „Przeklęte, zaklęte”.Wszystkie jej książki bliskie są życia, opowiadają o naszych życiowych problemach, a autorka umiejętnie łączy realizm i fikcję oraz doprawia je inteligentnym poczuciem humoru.

Pani Irena Matuszkiewicz opowiadała o sobie i o tym jak powstawały jej książki. Chętnie udzielała odpowiedzi na pytania czytelników dotyczące bohaterów jej książek i problemów, poruszanych w powieściach . Padło również pytanie, nad czym obecnie pracuje. Czytelnicy pytali o bohaterki jej najbardziej znanych powieści , na ile są one postaciami fikcyjnymi, a ile pisarka zaczerpnęła z realnego świata. Znaczną cześć spotkania poświęcona była jej najnowszej książce pt. „Szepty”.

Przyznała że lubi spotykać się ze swoimi z czytelnikami są dla Niej jedną z form inspiracji przy pisaniu nowych książek , rozmawiała indywidualnie z czytelnikami i podpisywała książki.

Na zakończenie Klubowiczki DKK podziękowały za bardzo sympatyczne spotkanie i na ręce naszego honorowego gościa wręczyły wiklinowy koszyczek pełen „piątkowskiej jesieni – kasztanów i owoców”.

W spotkaniu uczestniczyło 21 osób.

Ewa Dąbrowska –moderator DKK w Piątku

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi