O kłamstwie i jego skutkach rozmawiali klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej bibliotece.

W dniu 24 listopada 2016 r. w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki przy konstantynowskiej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży wzięli udział pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2. Rozmawialiśmy o kłamstwie i jego skutkach, na podstawie książki Janiny Porazińskiej pt. ”Kozucha Kłamczucha”. Książka choć napisana 80 lat temu zainteresowała młodych klubowiczów, a temat kłamstwa i jego następstw okazał się aktualny i dobrze wszystkim znany. Opierając się na własnych doświadczeniach powiedzieliśmy sobie, że nie warto kłamać, ponieważ „kłamstwo ma krótkie nogi”, co znaczy, że najczęściej szybko się wyda , a wtedy kłamiącemu będzie wstyd i do tego może zostać ukarany.

W kolejnej części spotkania przeglądaliśmy biblioteczne książki, a pani bibliotekarka mówiła krótko o tym jakie są ciekawe i zachęcała do wypożyczenia.

Bardzo dziękujemy klasie I A za odwiedziny w bibliotece i udział w dyskusji.

Zapraszamy do kolejnych odwiedzin.

Pamiętajcie o książkach, które zarezerwowane przez Was, czekają na wypożyczenie!