Uczymy się francuskiego - wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w konstantynowskiej Bibliotece

W dniu 24 sierpnia 2016 r. mieliśmy przyjemność powitać w konstantynowskiej Bibliotece na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci, małych gości z Przedszkola nr 2 w Konstantynowie Łódzkim.

Gościem biblioteki była również pani Diana, studentka filologii francuskiej, która zabrała nas w świat bajek francuskich, a były to bajki o zwierzętach napisane przez  Jeana de La Fontaine.

Zapoznaliśmy się z przygodami mrówki i konika polnego oraz kruka i lisa. Rozmawialiśmy też o tym, na jakie wady ludzkie autor zwrócił naszą  uwagę, posługując się zwierzętami. Na zakończenie klubowego spotkania z literaturą francuską wzięliśmy udział w zabawie, w trakcie której uczyliśmy się francuskich nazw zwierząt – bohaterów przeczytanych wcześniej bajek.

W drugiej części spotkania bawiliśmy się równie dobrze, naśladując głosy zwierząt, które chciały zaprzyjaźnić się z małym pajączkiem z książki  Erica Carla pt.”Pajączek”.

Na zakończenie spotkania, z pomocą pani bibliotekarki zaprezentowały się nam biblioteczne książki zachęcając do wypożyczeń.

Dziękujemy za odwiedziny i wesołą zabawę i zapraszamy ponownie!