„Czy jesteś tchórzem Albercie?” – pytali klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Konstantynowie Łódzkim.

W dniu 3 grudnia 2015 r. zebraliśmy się w bibliotece na kolejnym spotkaniu konstantynowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Tym razem dyskutowali klubowicze z klasy I d Szkoły Podstawowej nr 5 w Konstantynowie Łódzkim.

Przeczytaliśmy głośno książkę Gunilli Bergstrom pt. „Czy jesteś tchórzem Albercie?”

Rozmawiając na temat postępowania głównego bohatera książki - Alberta, odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, kogo i w jakich okolicznościach możemy uznać za odważnego?

Nasi klubowicze przytaczali wiele przykładów odważnego zachowania, również w środowisku szkolnym.

W drugiej części spotkania, nawiązując do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, wypowiadaliśmy głośno życzenia, kierując je do Świętego Mikołaja. Następnie  z pomocą chusty animacyjnej,  wywołaliśmy deszcz mikołajowych prezentów, który spadł na podłogę biblioteki w postaci kolorowych piłeczek.

W końcowej części klubowego spotkania, z pomocą pani bibliotekarki, zaprezentowały się biblioteczne książki, zachęcając naszych gości do wypożyczenia.

Bardzo dziękujemy za udział w ożywionej i interesującej dyskusji.

Zainteresowanych  spotkaniami Klubu nauczycieli i opiekunów grup zorganizowanych, prosimy o kontakt z Biblioteką w celu uzgodnienia terminu spotkania.

Zapewniamy miłą atmosferę, ciekawą dyskusję, udaną zabawę!

Zapraszamy!

Kontakt: