„Przyjaciele są jak ciche anioły…”– przedwakacyjne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstantynowie Łódzkim

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać”.

Ta myśl wypowiedziana przez Jana Pawła II  była mottem naszego klubowego spotkania w dniu 15 czerwca 2015 r.

Rozmawialiśmy o ważnej i mądrej książce Barbary Ciwoniuk  pt. „Własny pokój”

Nawiązując do tematów poruszanych w książce, a także opierając się na własnych doświadczeniach,  próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie:  „Czy możliwa jest przyjaźń między osobami o skrajnie różnych temperamentach i odmiennych cechach charakteru?”

Po dyskusji podpartej cytatami o przyjaźni, wypowiedzianymi przez znane osoby, doszliśmy do wniosku, że prawdziwa przyjaźń nie może być ograniczona przeciwnymi cechami charakteru przyjaciół, a osoby o różnych temperamentach, opierając się na przyjaźni, mogą z powodzeniem uzupełniać się w swoich działaniach.

Na zakończenie tego klubowego spotkania, kończącego rok szkolny 2014/2015, wykorzystując  biblioteczny tablet, obejrzeliśmy  zdjęcia i przeczytaliśmy relacje z poprzednich spotkań naszego klubu.

Korzystając z okazji chcieliśmy polecić jako  młodzieżowe  lektury  wakacyjne, książki pani Barbary Ciwoniuk, w których autorka poprzez losy swoich bohaterów pokazuje, „..że nie wolno się poddawać i że zawsze warto, a nawet trzeba, szukać wyjścia z trudnej sytuacji.”

Po książki pani Brbary Ciwoniuk  zapraszamy do naszej biblioteki!