Międzynarodowy Dzień Teatru- marcowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Konstantynowie Łódzkim

W dniu 27. 03. 2012r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna dla Dzieci i Młodzieży w Konstantynowie Łódzkim aktywnie włączyła się w Projekt Obchodów Dnia Teatru realizowany przez łódzkie instytucje kultury.
    W dniu 19 marca spotkaliśmy się w gronie klubowiczów Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Nasze spotkanie miało szczególny charakter. W myśl hasła tegorocznych obchodów, które brzmi „Dotknij Teatru”, postanowiliśmy zaadaptować do potrzeb sztuki teatralnej bajkę „O rybaku i rybce”  A. Puszkina.  Ale na tym nie koniec. Naszym głównym celem było zagranie tejże sztuki według własnej reżyserii i scenografii. Nasi klubowicze odważnie i z polotem wcielili się w role bohaterów sztuki. W trakcie poszczególnych scen zmieniały się dekoracje i rekwizyty, a aktorzy mogli improwizować,  wykorzystując własne pomysły na dialogi i grę aktorską. Scenografię i stroje staraliśmy się utrzymać w oryginalnym klimacie bajki, natomiast dialogi były już bardzo współczesne, a do tego nasi aktorzy prowadzili je dowcipnie i z humorem. Samo zakończenie sztuki zgodnie z pomysłem młodych reżyserów było charakterystyczne dla naszych czasów, ponieważ żona rybaka zażądała rozwodu. Na zakończenie zabawy w teatr,  każdy mógł skosztować czekoladowych pierników wprost z królewskiego stołu.