Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

1-IMG 8447

Dobre książki i kawa tym razem z...Hanną Kowalewską autorką książki "Cztery rzęsy nietoperza", książki będącej kontynuacją bestsellerowego cyklu o Zawrociu.

Hanna Kowalewska kazała czekać czytelnikom na dalsze przygody Matyldy ponad pięć lat. Ale było warto! Pisarka po raz kolejny zaprasza na literacką ucztę, na którą składają się: ciekawie nakreślony portret małej, zamkniętej społeczności, niepokojący klimat, mistrzowsko skonstruowana, niemal kryminalna intryga. To także piękna i poruszająca opowieść o dojrzewaniu do nowych ról, szukaniu równowagi między niezależnością a bliskością, telefonach, na które się czeka, oraz rozstaniach, które zawsze trwają za długo.
To książka z dreszczykiem, ale o miłości przeciw, której są wszyscy. O kobietach, ich intrygach, zauroczeniach i nienawiściach.


3-IMG 8441


2-IMG 8443

42. spotkanie DKK

42. spotkanie DKK

e2

14 maja 2018 r. odbyło się 42. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.


Przedmiotem rozważań była książka "Kobieta na schodach" autorstwa Berhnarda Shlinka.
Fabuła książki łączy w sobie elementy kryminału i skomplikowanej historii miłosnej. Klubowiczki dyskutowały o upływie czasu i straconych szansach.

"Uporządkowane życie niemieckiego prawnika odmienia się w mgnieniu oka, gdy w muzeum w Sydney natyka się on na obraz od lat uznawany za zaginiony. To wizerunek Irene, kobiety, dla której był gotów zaryzykować wszystko, a ona bez słowa zniknęła z jego życia. Wiadomość o odnalezieniu obrazu jest zaskoczeniem także dla dwóch innych mężczyzn, którzy kiedyś ją kochali – i nadal czują się przez nią oszukani. Wszyscy czworo spotkają się po latach nad odludną australijską zatoką: każdy z mężczyzn chce odzyskać to, co mu się rzekomo należy. Tylko jeden z nich wykorzystuje szansę, żeby odnowić swoje uczucie do Irene, choć nie zostaje im już dużo czasu… "
(z okładki)

41. spotkanie DKK

41. spotkanie DKK

3

W dniu 12.04.2018 r. ponownie rozmawialiśmy o książce pt. „Simona” autorstwa Anny Kamińskiej. Tym razem Dyskusyjny Klub Książki działający przy MiGBP 
w Wieluniu, gościł podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Skrzynnie. Spotkaniu towarzyszyła ożywiona dyskusja na temat książki i jej nietuzinkowej bohaterki jaką była Simona Kossak.
Mamy nadzieję na kolejne dyskusje o książkach z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej 
w Skrzynnie.


1


2


4


5

 

40. spotkanie DKK

40. spotkanie DKK

Relacja


22 marca 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbyło się 40. spotkanie Klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki.

Na spotkaniu prezentowana była powieść pt. "Bez szans" - Mia Sheridan. W książce ukazana jest historia trudnej ale niewątpliwie pięknej miłości dwojga młodych ludzi. Sheridan kieruje naszą uwagę na wielką siłę uczuć, które targają i miotają bohaterami, by w ostateczności mogli dojrzeć do decyzji o wspólnej podróży przez życie. Piękno prawdziwej miłości tkwi nie tylko w bohaterach powieści ale w każdym z nas. Od naszej wrażliwości zależy szansa jej powodzenia oraz wpływ miłości na nasze życiowe losy. Miłość pełna tajemnic nigdy nie powinna pozbawiać nas wiary i nadziei...

39. spotkanie DKK

 

dkk 39

22 lutego 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbyło się spotkanie Klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książek. 
Książka Anny Kamińskiej -„Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak” to relacja z życia Simony, która miała urodzić się chłopcem i przynieść rodzinie chwałę i splendor nazwisku. Kiedy dorosła odważyła się pójść własna drogą. Była prawdziwym obrońcą i przyjacielem zwierząt. Kochała i broniła Puszczę Białowieską i aktywnie działała na rzecz najstarszego lasu w Europie. Uważała, że należy żyć prosto i blisko przyrody. Kamińska opisuje z jaką determinacją Simona starała się żyć według własnych pasji i zamiłowań, tak aby zachować wierność sobie i swoim wartościom.

38. spotkanie DKK

 

38 spotkanie dkk25 stycznia 2018 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbyło się 38. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. 
Tematem dyskusji była powieść Majgull Axelsson "Pępowina". Powieść o ludzkim przeznaczeniu, macierzyńskiej miłości i potrzebie akceptacji oraz samotności, odrzuceniu i konsekwencjach nieszczęśliwego dzieciństwa. 
Autorka opisała uczucia ludzi, którzy byli ze sobą w bliskich relacjach mąż-żona oraz rodzice- dzieci. Książka skłania do podjęcia analizy własnego życia i naszych relacji z najbliższymi.

37. spotkanie DKK Wieluń

 

DKK 21 grudnia


21 grudnia 2017 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbyło się 37. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem dyskusji była powieść Jaya Ashera „13 powodów”. Książka, która opowiada o tym, jak duży wpływ na drugiego człowieka może mieć to, co robimy. Wyjątkowo emocjonalna, poruszająca i wciągająca pozycja z ważnym przesłaniem. Powieść dostępna w naszych zbiorach, zachęcamy do wypożyczenia.

Zakończyliśmy cykl spotkań w 2017 r. Z okazji zbliżających się Świąt uczestnicy otrzymali drobne upominki. Serdecznie zapraszamy na spotkania w 2018 r.

36. spotkanie DKK

 

36. spotkanie DKK min zdj23 listopada 2017 roku w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu miało miejsce 36. już spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Tym razem dyskusja toczyła się wokół książki podróżnika i polarnika Marka Kamińskiego "Trzeci biegun".
Nie jest to przewodnik czy relacja z wypraw autora. Książka jest opisem podróży duchowej i religijnej autora, podróży do swojego wnętrza. Czytającemu towarzyszy Biblia i modlitwa. Opisy podróży bogate są w przeżycia duchowe. Podróżnik skupia się również na relacjach międzyludzkich. Wspaniałym wprowadzeniem w klimat podróży Marka Kamińskiego są przepiękne zdjęcia.
Dyskusja o tej niezwykłej książce pozwoliła spojrzeć klubowiczkom na otaczający świat z innej, bardziej wartościowej strony.

"Kto to pani zrobił" - DKK Wieluń

Kolejne spotkanie klubowiczów DKK - tym razem z humorem i ironią

1-IMG 3642

19 października 2017 r. odbyło się w 34. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przedmiotem dyskusji była książka Agaty Passent „ KTO TO PANI ZROBIŁ?” – zbiór felietonów ukazujących się na łamach magazynu „Twój Styl”.

Autorka w swojej książce opisuje życie Polaka, warszawiaka, kosmopolitki, matki, żony i kochanki oraz swoje własne. Teksty Passent bawią czytelnika, wiele w nich gorzkiej prawdy o nas i naszej codzienności. Wiele trafnych spostrzeżeń można wynotować, na wiele istotnych spraw, zwrócić uwagę.

Felietony dotykają różnych tematów, jednak złośliwość nie jest tu przesadzona. Służy głównie podkreśleniu naszych rodzimych wad, przywar, kultywowania narosłym przez lata przyzwyczajeniom i często złym nawykom.
Docenić należy erudycję i oczytanie autorki, jej dystans do siebie i świata, „przymrużenie oka” widoczne nie tylko na okładce.

Warto więc sięgnąć po tę książkę, na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie, co sprawi mu dużo śmiechu i radości.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w listopadzie.


2-IMG 3647

3-IMG 3649

4-IMG 3652

"Oliwkowy labirynt" E. Mendoza

 3-IMG 2491

Przyszedł czas na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. 7 września tematem dyskusji był "Oliwkowy labirynt", kontrowersyjna, można rzecz bezczelna powieść przedrzeźniająca czytelnika.

Autor książki, Eduardo Mendoza, jawnie kpi z konwencji powieści detektywistycznej, jego postaci, przemyślnie zniekształcone, to nieudacznicy oraz tępi dyletanci. "Oliwkowy labirynt", to powieść akcji i powieść języka, w której oprócz ironicznego humoru pojawia się gra słowna, powieść miejscami zabawna, miejscami przygnębiająca z brawurową pointą.

Książka jest kluczem po labiryncie. W ten labirynt zostaje wciągnięty zwyczajny, damski fryzjer, pacjent zakładu psychiatrycznego, któremu zlecono tajne zdanie, Gdzie znajduje się ten labirynt? Jakie uliczki i zaułki są na tyle ciemne i brudne, aby pomieścić fabułę książki. Dowiemy się o tym gdy sięgniemy po lekturę, a sięgając po nią znajdziemy się w Barcelonie, jedynym mieście, w którym mogła przydarzyć się ta historia.

Zapraszamy do czytania.

1-1


2-2

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi