Wyszukiwanie:

Logowanie:

Realizatorzy:

"Niepokorny bard.Opowieść o Włodzimierzu Wysockim" na październikowym spotkaniu DKK w Piotrkowie Tryb.

„Niepokorny bard. Opowieść o Włodzimierzu Wysockim” Przemysława Słowińskiego i Iwony Wygody była tematem dyskusji na październikowym spotkaniu DKK przy MBP w Piotrkowie Tryb. Na spotkaniu obecnych było 12 osób.

Książka jest zbeletryzowaną biografią legendarnego rosyjskiego poety i barda Włodzimierza Wysockiego, twórcy około 1000 pieśni i ballad. Jego teksty pełne były ukrytych znaczeń i wykonywane w sposób bardzo żarliwy. Koncerty grywał nie tylko przed szeroką publicznością, ale również kameralnie w domach  swoich znajomych.

Obecni na spotkaniu klubowicze uznali, że na podstawie tej  książki można by nakręcić film sensacyjno-romantyczny.  Jej bohater znany był zarówno z licznych romansów jak i nałogów, które doprowadziły go do przedwczesnej śmierci. Wśród klubowiczów wywiązała się dyskusja na temat związku barda z francuską aktorką Mariną Vlady.  Zastanawialiśmy się na czym polegał jego urok osobisty i to, że w taki a nie inny sposób oddziaływał na płeć przeciwną. Dziś Wysocki postrzegany  jest jako symbol niezależności w sztuce szeroko rozumianej. Jako aktor filmowy i teatralny ceniony był nie tylko w Rosji ale również w Hollywood . „Niepokorny bard. Opowieść o  Włodzimierzu Wysockim”, przedstawia wzloty i upadki Wysockiego jako człowieka i artysty, zawiera nieznane fakty z jego życia.   Ta pozycja to także interesująca lekcja historii o Związku Radzieckim. Książka została wzbogacona licznymi i bardzo ciekawymi zdjęciami archiwalnymi.

 Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze przy dźwiękach utworów Włodzimierza Wysockiego. Lekturę książki gorąco polecamy.

 

                                                                    Katarzyna Choja

                                                   Moderator DKK przy MBP w Piotrkowie Tryb.

Statystyki działalności

Wykaz zakupionych ksiażek

Jak założyć lub dołączyć?

KONTAKT

Kinga Siekierska

Koordynator wojewódzki DKK
Działu Metodyki Analiz i Szkoleń
WBP im. Marsz. J. Piłsudskiego w Łodzi

tel. 42 663 03 53

2011 WiMBP w Łodzi