28.05 - Dyskusja o książce L.Lippman – Co wiedzą zmarli

Dla oddechu po dość ciężkich pozycjach wzięłyśmy pod dyskusję kryminał L.Lippman „Co wiedzą zmarli”. Dość ponura opowieść o kilkunastoletnich siostrach, które wyszły z domu i nigdy nie wróciły. Trzydzieści lat później zagadkowa kobieta powoduje wypadek samochodowy. Przesłuchiwana przez policję wyznaje, że jest jedną z zaginionych sióstr, tą, która uszła z życiem z rąk porywacza. Jej oszczędnie dawkowane zeznania są jednak pełne luk i nieścisłości. W poszukiwaniu prawdy o wydarzeniach sprzed lat detektyw wydziału zabójstw zagłębia się w przeszłość.

Dobrze nam się czytało tę pozycję, choć nas nie zaskoczyła. Sprawnie napisany kryminał do jednorazowego przeczytania.