G.Plebanek „Dziewczyny z Portofino”

29.01 G.Plebanek „Dziewczyny z Portofino”

Na styczniowym DKK ruszyłyśmy, dzięki książce p.Plebanek „Dziewczyny z Portofino”, w sentymentalną podróż po latach naszej młodości.

Historia obejmująca trzydzieści lat życia Agnieszki, Hanki, Beaty i Mani, dziewcząt z jednego podwórka, a potem kobiet, których życiowe przełomy zbiegły się z przełomami politycznymi, to także obraz PRL widziany z kobiecej perspektywy.

Paniom książka bardzo się podobała. Pewnie dlatego, że realia tam opisane same doskonale znały. Przypominały sobie własne, niełatwe lata dzieciństwa i młodości. Opowiadały jakie one miały problemy w tamtych, ciężkich czasach.

W lutym spotkamy się na specjalnej imprezie poświęconej F.Chopinowi, a dyskutować będziemy o książce G.Sand „Zima na Majorce”