Marzenia-warto o nie walczyć - Gaja Kołodziej

Dnia 07.11.2014 roku w naszej bibliotece w ramach spotkań DKK odbyło się spotkanie czytelników z Gają Kołodziej, autorką książek takich jak „Dar”, „Księżniczka w blasku sławy i cieniu obsesji” , „Przemilczenia”, czy dwutomowej serii przygód nastoletniej agentki zapoczątkowanej wydaniem w 2010 roku powieści „Wystrzałowa licealistka”.

Spędziliśmy czas w bardzo przyjaznej atmosferze. Otrzymaliśmy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania, a nawet poznaliśmy kilka ciekawostek. W końcu nikt z nas nie wpadł wcześniej  na pomysł, iż Pani, z którą będziemy mieli okazję rozmawiać jest fanką koreańskich dram, czy mangi Dragon Ball.

W trakcie wizyty wspólnie z pisarką omówiliśmy także ulubione tytuły i zgodziliśmy się, w sprawie nieodpowiednio dostosowanych lektur szkolnych, które niestety w większości zniechęcają młodych ludzi do sięgania po literaturę.

Od pisarki dowiedzieliśmy się, jednak przede wszystkim, że warto walczyć o swoje marzenia

i uparcie dążyć do celu, choćby nikt nie wierzył, że nam się uda.

Usłyszeliśmy autentyczną historię

z ust byłej uczennicy gimnazjum, która mimo ograniczeń takich jak dysleksja, wciąż pisała własne historie i rozwijała talent pisarski kiedy tylko mogła (na przykład podczas lekcji matematyki  c: )

W rezultacie udało jej się zostać laureatką znaczącego konkursu literackiego, a następnie opublikować debiutancką powieść. Dziś Gaja Kołodziej jest nie tylko znaną literatką, ale także członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, sama również wspiera początkujących twórców w ich dalszym rozwoju.

Uważam, że spotkanie wiele dało młodzieży na nim zgromadzonej, naprawdę świetnie bawiliśmy się w towarzystwie niezwykle sympatycznej młodej autorki, jaką okazała się być Gaja Kołodziej.

relacja Agnieszka – uczestniczka DKK dla Młodzieży