„Serce, które mówi prawdę nieubraną w dyplomatyczne fatałaszki, serce, które nie potrzebuje radzić się rozumu i nie jest ambitne, bo przecież ono potrafi tylko kochać.” - Pamiętnik Nastolatki Beata Andrzejczuk

6 czerwca 2013 r., w ramach działającego przy naszej bibliotece DKK dla Młodzieży (istniejemy od 2007 r., dzięki wsparciu ze strony Instytutu Książki, Biblioteki British Council oraz Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego), mieliśmy przyjemność gościć bardzo lubianą autorkę powieści dziecięcych i młodzieżowych Panią Beatę Andrzejczuk.  Spotkanie, które skierowane było do młodzieży szkół podstawowych (SP nr 4, SP nr 111) oraz gimnazjum (Gim nr 28), poprowadziły dwie uczestniczki DKK, Marcelina i Agnieszka, które są wielkimi fankami twórczości Pani Beaty. Dla naszego Gościa było to, tym bardziej szczególne spotkanie, iż doskonale znała się z prowadzącymi, dzięki kontaktom wirtualnym, lecz możliwość osobistej rozmowy przyniosła niezwykłe chwile radości i wzruszenia. Moderatorki spotkania przygotowały pytania do pisarki, które pozwoliły przybliżyć twórczość oraz osobę Pani Beaty.  Niespodzianką dla młodych uczestników imprezy były kalambury dotyczące bardzo lubianej przez młodzież serii: Pamiętnik Nastolatki. Nagrodą zaś za udzielenie poprawnej odpowiedzi były książki, z autografem autorki.  Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze.  Pani Beata okazała się cudowną, bardzo otwartą osobą, o przesympatycznym uśmiechu.  Mam wrażenie, że autorka, która tak doskonale umie dotrzeć do młodego człowieka na progu dojrzałości, ma w sobie ogromne pokłady młodości, radości, które w połączeniu z życiowym doświadczeniem tworzą doskonały tandem literacki.

Dziękujemy Pani Beacie Andrzejczuk za całą gamę pozytywnych, ciepłych i radosnych doznań, które towarzyszył temu wyjątkowemu spotkaniu.

Dziękujemy Pani Kindze Siekierskiej, koordynatorowi DKK, działających na terenie województwa łódzkiego, za wszelką pomoc oraz moc spełniania naszych marzeń, w postaci spotkań z niezwykłymi ludźmi.

Dziękuję moim, dwom perełkom Dokowskim: Marcelinie i Agnieszce za profesjonalne przygotowanie i prowadzenie spotkania.  Jestem z was dumna.

A całej ekipie młodzieżowego DKK, (czyli wszystkim moim perełkom) dziękuję, że jesteście tyle lat ze mną, chcecie przychodzić, rozmawiać o książkach i nie tylko….!!!.  Bez was byłby mi bardzo smutno.