Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ ENERLICH W POWIATOWEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ                               Z/S W DZIAŁOSZYNIE

W środę 2 października Powiatowa Biblioteka Publiczna z/s w Działoszynie miała zaszczyt  gościć na spotkaniu autorskim Panią Katarzynę Enerlich - znaną pisarkę, autorkę kilkunastu powieści, w tym popularnej serii ,,Prowincja pełna…” –osadzonej w malowniczych zakątkach Mazur. Pani Kasia nie tylko zajmuje się pisaniem. Jest pasjonatką naturalnych kosmetyków, które sama wytwarza ale również prowadzi szkołę jogi ,,Baba Joga”. Pracowała jako dziennikarka, pracownik informacji turystycznej i promocji miasta oraz opiekunka osób starszych. W wieku 12 lat zadebiutowała artykułem w czasopiśmie dla młodzieży „Płomyk” na temat rodzinnego Mrągowa, a następnie w „Świat Młodych” i „Na Przełaj”. Już jako uznana pisarka publikowała w prasie ogólnopolskiej „Cogito”, „VariArcie”, „Natura i Ty” oraz w „Bluszczu”. Pracowała i współpracowała z Polskim Radiem Olsztyn, Telewizją Polską, „Gazetą Współczesną”, „Gazetą Olsztyńską”, „Dziennikiem Pojezierza”.

Pani Katarzyna Enerlich w swoich książkach porusza problemy zwykłych ludzi ich tożsamośći wielokulturowość, w których fikcja literacka przeplata się z prawdziwymi wydarzeniami, historią, tradycją i kulturą Mazur, tych dzisiejszych i przedwojennych, czyli byłych Prus Wschodnich.

Spotkanie przebiegło  w miłej atmosferze. Pani Kasia okazała się bardzo serdeczną i ciepłą osobą.  Zdradziła też uczestnikom spotkania jaka będzie jej kolejna powieść. Na koniec spotkania każdy z uczestników mógł nabyć książkę autorstwa Pani Katarzyny Enerlich z osobistą dedykacją oraz stanąć do pamiątkowego zdjęcia. Uśmiechy długo nie schodziły nam z twarzy.

Spotkanie zostało  zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Powiatowej Bibliotece Publicznej z/s w Działoszynie, realizowanego i finansowanego we współpracy z Instytutem Książki i Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Łodzi.